15. Uluslararası Wilson Senior’da kortlara bahar geldi

0
265 views

Antalya’nın Manavgat ilçesi Kızılağaç Turizm Bölgesi’nde bulunan Ali Bey Club Manavgat Tesislerinde gerçekleştirilen15. Uluslararası Wilson Senior Açık Tenis Turnuvası, ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) Grade-A kategorisine 40 ülkeden 370 sporcu katılıyor.

Açılış törenine Patricio Travel CEO’su Wolfgang Riedl, Ali Bey Club Manavgat Önbüro Müdürü Ikrom Madsman, Turnuva Direktörü Nikolina Dalic, Turnuva Organizatörü olarak Ali Bey Club Manavgat Eğlence ve Etkinlikler Müdürü Ferhat Serkan Gelmezgil, ITF Başhakem Manuel Weiss, ITF Başhakem Yardımcısı ve Hakem Şefi Tufan Tercan, Yardımcı Hakem Victor Chernov ve 8 Türk Hakem, Patricio Travel’den Polina Rodenko, Kort Menejeri Salih Akyol, kort görevlileri ve sporcular katıldı. Toplu fotoğraf çekiminin ardından turnuva komitesi adına Nikolina Dalic ile Manuel Weiss birer konuşma yaparak iyi bir turnuva geçmesi dileklerinde bulundular. Ali Bey Club Manavgat animatörlerinin büyük ilgiyle izlenen dans gösterileri sporculara büyük keyif ve moral verdi. Açılış kokteylinde ise uzun süredir birbirlerini görmeyen sporcu dostluğu ve sohbetleri görülmeye değerdi. Kamp çalışmalarını tesiste sürdüren milli tenisçimiz Marsel İlhan da açılış etkinliklerine katıldı.
15. Uluslararası Wilson Senior Açık Tenis Turnuvası Grade-A karşılaşmaları Antalya’nın Manavgat ilçesi Kızılağaç Turizm Bölgesi’nde Ali Bey Club Manavgat Tesislerinin 69 toprak kortunda oynanıyor. Turnuvada Almanya, Avustralya, Avusturya, Belarus, Belçika, Büyük Britanya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fas, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kazakistan, Latvia, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Malta, Polonya, Romanya, Rusya, Slovenya, Sırbistan, Tayland, Ukrayna, Yunanistan ve ev sahibi olarak Türkiye olmak üzere 40 ülkeden 370 usta tenisçi mücadele edecek. Turnuvada kadınlarda ve erkeklerde 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+, 75+, 80+ ve 85+yaş grubu olmak üzere toplam 40 kategoride katılımcılar tekler, çiftler, karışık çiftler ve kaybedenlerin katıldığı teselli dallarında yarışacaklar.
Turnuvaya ülkemizden kadınlarda Liudmila Kravchenko Çelik, Ayben Erdoğuş, Deniz Gediz, Sinem Yardımcı, Ayşe Erkuş, Ayşe Demirkol Turan, Hatice Yaveri, Simten Koç, Enise Balıoğlu, Ayşe Özdil, Aysim Pennetti, Şebnem Tezel, Ayşe Sevtap Akdere, Müesser Dilek Aydın, Ruhan Esen; erkeklerde ise Serkan Yıldırım, Hulusi Akan, Anıl Güneş, Erdem Nessar, Lebit Umut Yurtoğlu, Mehmet Savaşan, Şevket Ahmet Atalık, Okan Okyay, İsmail Hakan Yangın, Hüseyin Sagıfoğlu, Metin Gürel, Ali Yaman Esin, Ayhan Akgül, Veli Ümit Atık, Besim Can Önel, Yücel Özbek, Tarık Fırıncı, Bahadır Gezici, Levent Karapınar, Levent Turan, Cüneyt Genç, Hüseyin Cimcöz, Ömer Uslu, Hasan Saim Şen, Özbek Özşahin, Ali Göreç, Emin Aydın, Ümit Aksoy, Ahmet Naci Demirkol, Mehmet Yalçın, Patrick Clarke, Yusuf Kocabaş, Ali Teziş, Nafiz Yılmaztürk, Abdurrahim Eksik, Muhittin Oral, Celal M. Aslıer, Tuncer Aksoy, Kaya Karamehmet, Erdemir Karakaş, Evren Babalıoğlu olmak üzere 56 sporcu katılıyor. Ali Bey Club Manavgat tesisleri tenis kortlarında bir hafta devam edecek turnuvada hafta içi Sporcu Gala Gecesi ve ardından hafta sonu ödül töreni yapılacak. Maçı olmayan sporcular ise güneşi de fırsat bilerek hem diğer karşılaşmaları izlemek hem de güneşlenmek için banklarda oturarak bu fırsatı değerlendirdiler.