15. Uluslararası Wilson Senior’da Manavgat başarısı

0
235 views

Antalya’nın Manavgat ilçesi Kızılağaç Turizm Bölgesi’nde bulunan Ali Bey Club Manavgat Tesislerinde gerçekleştirilen15. Uluslararası Wilson Senior Açık Tenis Turnuvası, ITF Grade-A kategorisinde Manavgatlı tenisçi Liudmila Kravchenko Çelik, çeyrek finalde rakibini yenerek Manavgat adına büyük başarı elde etti.

Liudmila Kravchenko Çelik, Manavgat Tenis İhtisas Kulübü üyesi olarak turnuvaya 40+ yaş grubunda katılarak Avusturyalı rakibi Nicole Siebler’i 6-3 ve 6-3’lük setlerle 2-0 yenerek Manavgat’ı sevindirdi. 40 ülkeden 370 sporcunun katıldığı turnuvada çeyrek final karşılaşmasında başarı elde eden Liudmila Kravchenko Çelik, 1977 yılında Ukrayna’nın İzium/Kharkov kentinde doğdu.
10 yıldır kulübün Tenis Antrenörü Hasan Çelik ile evli olan Liudmila Kravchenko Çelik, akademik olarak TV rejisörlüğünde Doçent ünvanı aldı. Beş parmağında beş marifet olan ve aynı zamanda müzisyen ve piyanist olarak görev yapan Çelik’in 60 civarında kendi bestesi bulunuyor. Türkçeyi kendi kendine ve Türk yemeklerini de internetten Ayşe Teyze’den öğrenen Çelik, 8 yıldır tenis oynadığını, eşinin kendisine her konuda büyük destek verdiğini kaydederek; hedefinin uluslararası turnuvalarda daha büyük başarılara imza atarak hem Manavgat’ı hem de Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.