15. Wilson Senior Şampiyonları kupalarını aldı

0
204 views

Antalya’nın Manavgat ilçesi Kızılağaç Turizm Bölgesi’nde bulunan Ali Bey Club Manavgat Tesislerinde gerçekleştirilen ve 40 ülkeden 370 sporcunun katıldığı 15. Uluslararası Wilson Senior Açık Tenis Turnuvası, ödüllerin verilmesi ile son buldu.

İlk tören Tenis Merkezi’nde ikinci tören ise Ali Bey Club Manavgat tesisleri havuz başında düzenlendi. Yaş gruplarında ana tabloda ilk üçe giren ve teselli grubunda derece elde edenler kupa, madalya, sertifika, Ali Bey Club Manavgat’ta her şey dahil bir hafta ve 2 gün tatil ve çeşitli hediyeler verilerek ödüllendirildiler.

Oldukça iddialı ve çekişmeli geçen ancak centilmence oynanan maçlara sahne olan 15. Uluslararası Wilson Senior Açık Tenis Turnuvası, ITF Grade-A kategorisinde kadınlarda ve erkeklerde 35+ ve 80+ yaş grubundan katılımcılar tekler, çiftler, karışık çiftler ve kaybedenlerin katıldığı teselli dallarında yarıştılar. Yarışmalarda Türkiye Tenis Federasyonu’ndan (TTF) Tufan Tercan yönetiminde 8 Türk hakem maçlarda görev yaparken Türkiye’den 56 sporcu yarıştı. Turnuvaya Almanya, Avustralya, Avusturya, Belarus, Belçika, Büyük Britanya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fas, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kazakistan, Latvia, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Malta, Polonya, Romanya, Rusya, Slovenya, Sırbistan, Tayland, Ukrayna, Yunanistan ve ev sahibi olarak Türkiye olmak üzere 40 ülkeden 370 usta tenisçi katıldı.
Turnuvada dereceye giren şampiyonlara ödülleri ve hediyeleri Turnuva Direktörü Nikolina Dalic ile ITF Manuel Weiss tarafından takdim edildi. Ödül töreni sonrası müzik eşliğinde şampanyalar patlatılarak misafirlere sunulurken; havuz başında müziğin ritmine katılıp dans eden sporcular, yorgunluklarını üzerlerinden atarken gecenin keyfini çıkardılar.

Turnuva Şeref Listesi
Kadınlar Tek:
WS35: 1- Iva Saric (Hırvatistan), 2- Mareike Mueller
WS40: 1-Sylva Himper (Çek Cumhuriyeti), 2- Elena Belopolskaya
WS45: 1- Ana Salas Lozano (İspanya), 2- Egle Jurkeviciene
WS50: 1- Klaartje Van Baarle (Belçika), 2- Lucie Schwab
WS55: 1- Liselot Prechtel (Hollanda), 2- Marina Korepanova
WS60: 1- Sabine Schmitz (Almanya), 2- Dagmar Anwar
WS65: 1- Jana Sedlackova (Çek Cumhuriyeti), 2- Heidi Eisterlehner
WS70: 1- Barbara Von Ende (Avusturya), 2- Luise Moser
WS75: 1- Susy Burggraf (İsviçre), 2- Christel Knapp

Erkekler Tek:
MS35: 1- Sebastian Schiessl (Almanya), 2- Alexandre Sitek
MS40: 1- Roberto Menendez Ferre (İspanya), 2- Andrew Lux
MS45: 1- Nobuo Hiraoka (Japonya), 2- Hari Niculae
MS50: 1- Alexander Windisch (Almanya), 2- Michel Van De Sanden
MS55: 1- Konstantinos Efraimoglou (Yunanistan), 2- Harry Van Gool
MS60: 1- Pierre Godfroid (Belçika), 2- Norbert Henn
MS65: 1- Josef Baumgartner (Almanya), 2- Andrew Rae
MS70: 1- Guenter Klein (Almanya), 2- Lakov Atrokhov
MS75: 1- Peter Pokorny (Avusturya), 2- Cay Sollin
MS80: 1- Herbert Althaus (Almanya), 2- Werner Schlereth

Kadınlar Çiftler:
WD40: 1- Elena Belopolskaya (İsrail) / Evgeniya Tarnovskaya (Rusya), 2- Anna Konrad / Katinka Trabandt
WD45: 1- Egle Jurkeviciene (Litvanya) / Eva Peczely (Almanya), 2- Isabelle Bramhall / Lucia Conde Vidal
WD50: 1- Gabi Kirchner (Almanya) / Klaartje Van Baarle (Belçika), 2- Inga Brokane / Jelena Tumsevica
WD55: 1- Margit Dechel (Avusturya) / Isabella Griesbaum (Almanya), 2- Raisa Gosteva / Tamara Rudenko
WD60: 1- Heidi Eisterlehner (Almanya) / Sabine Schmitz (Almanya), 2- Dagmar Anwar / Encarnacion Gomis Ruiz
WD65: 1- Luise Moser (Avusturya) / Barbara Von Ende (Almanya), 2- Telsch Andree / Christine Hameister
WD75: 1- Irmgard Gerlatzka (Almanya) / Christel Knapp (Almanya), 2- Susy Burggraf / Ruhan Esen

Erkekler Çiftler:
MD35: 1- Sebastian Schiessl (Almanya) / Andrei Smirnov (Rusya), 2- Mohammed Mohazebnia / Artem Raikher
MD40: 1- Andrew Lux (Almanya) / Timo Sivapruksa (Tayland), 2- Oleg Vasyliev / Konstantin Vostrikov
MD45: 1- Johannes Maria Korneli (Almanya) / Hari Niculae (Romanya), 2- Nobuo Hiraoka / Michel Van De Sanden
MD50: 1- Alexey Iliushkin (Rusya) / Oleg Vasyliev (Rusya), 2- Igor Ledianov / Andrius Morkunas
MD55: 1- Frank Bannwart (İsviçre) / Hansi Dreifaldt (İsviçre), 2- Hüseyin Cimcöz / Levent Turan
MD60: 1- Pierre Godfroid (Belçika) / Didier Kaisserian (Fransa), 2- Christian Hebenstreit / Hermann Klein
MD65: 1- Josef Baumgartner (Almanya) / Alfred Boeckl (Almanya) 2- Alex Haupt-Buchenrode / Harald Hellmonseder
MD70: 1- Guenter Klein (Almanya) / Horst-Dieter Van De Loo (Almanya), 2- Takov Atrokhov / Eugene Kudrya
MD75: 1- Dumitru-Titus Mihalache (Romanya) / Peter Pokorny (Avusturya), 2- Heinrich Brandt / Horst Lunenburg
MD80: 1- Herbert Althaus (Almanya) / Werner Schlereth (Almanya), 2- Pekka Olkkonen / Roul Per Gunnar Rohlsson

Karışık Çiftler:
XD35: 1- Mareike Mueller (Almanya) / Henrik Mueller-Frerich (Almanya), 2- Elena Belopolskaya / Artem Raikher
XD40: 1- Isabelle Bramhall (B. Britanya) / Mark Gatt (Malta), 2- Malgorzata Tejchman / Piotr Andrzejeszczak
XD45: 1- Egle Jurkeviciene (Litvanya) / Andrius Morkunas (Litvanya), 2- Jacqueline Portmann / Marco Dietze
XD50: 1- Karola Thumm (Almanya) / Jochen Wejnar (Almanya), 2- Klaartje Van Baarle / Randy Amelinckx
XD55: 1- Manfred Hundstorfer (Avusturya), Liselot Prechtel (Hollanda) / 2- Sabine Schmitz / Andreas Koepf
XD60: 1- Encarnacion Gomis Ruiz (İspanya) / Pierre Godfroid (Belçika), 2- Ingrid Bruckner / Alex Haupt-Buchenrode
XD65: 1- Susanne Schweda (Almanya) / Rainer Friemel (Almanya), 2- Heide Froeysok / Gerd Dahmen
XD70: 1- Susy Borograf (İsviçre) / Josef Moertel (İsviçre), 2- Luise Moser / Johannes Muehlenburg
XD75: 1- Renate Eichmann (Almanya) / Peter Pokorny (Avusturya), 2- Irmgard Gerlatzka / Heinrich Brandt