6. Ali Bey Senior Açık’ta ödüller sahiplerini buldu

0
200 views
????????????????????????????????????

6. Uluslararası Ali Bey Senior Açık Tenis Turnuvası Grade-3 kategorisi, Antalya’nın Manavgat ilçesi Kızılağaç Turizm Bölgesi’nde bulunan Ali Bey Club Manavgat Tesislerinde 19 ülkeden 120 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Teklerde kadınlarda Almanya 3 şampiyonluk kazanırken erkeklerde ise Türkiye 3 şampiyonluk ile turnuvaya damgasını vuran ülke oldu.

????????????????????????????????????

Ali Bey Club Manavgat Tenis Merkezi’nde gerçekleştirilen turnuvanın ödül töreninde; dereceye girenlere kupa, madalya, bir haftalık ve iki günlük tatilin yanı sıra hediye çekleri ve çeşitli sürpriz hediyeler verildi.

????????????????????????????????????

Dereceye girenlere kupa, madalya ve ödülleri Başhakem Tufan Tercan, Turnuva Direktörü Tesisin Eğlence ve Etkinlikler Müdürü Ferhat Serkan Gelmezgil, Tenis Acentası ve Tenis Okulu Patricio Travel Temsilcisi Felix Meerjanssen tarafından takdim edildi.

 

19 ülkeden 120 sporcu mücadele etti

Ali Bey Club Manavgat ile Patricio Travel organizasyonunda Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) bünyesinde düzenlenen turnuvada; Almanya, B. Britanya, Finlandiya, Hindistan, Irak, İran, İsviçre, Letonya, Libya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Mısır, Polonya, Romanya, Rusya, Slovakya, Ukrayna ve ev sahibi Türkiye olmak üzere 19 ülkeden 120 tenisçi mücadele etti. Her gün yaklaşık 50 karşılaşmanın oynandığı 6. Ali Bey Senior Açık Tenis Turnuvası Grade-3 kategorisinde kadınlar ve erkeklerde 35-40-45-50-55-60 ve 65 yaş grubundan katılımcılar 7 farklı kategoride; tekler, çiftler, karışık çiftler ve kaybedenlerin katıldığı teselli dallarında yarıştılar.

 

Gelmezgil; “Sporcuların mutlu ayrılması ülkemiz adına gurur verici”

Turnuva Direktörlüğü görevini yürüten Ali Bey Club Manavgat Eğlence ve Etkinlikler Müdürü Ferhat Serkan Gelmezgil, öncelikle tüm katılımcıların bu turnuvadan mutlu ayrıldıklarını ifade etti.

Gelmezgil, 6.sı gerçekleştirilen bu turnuvada mücadele eden sporcuların geçmiş yıllarda olduğu gibi tesisimizden ve ülkemizde memnun bir şekilde ülkelerine döndüklerini ve motivasyonlarının en yüksek seviyede olduğunu kaydederek; “Katılımcılar bizzat teşekkür ederek, bu kadar sporcunun maçlarını aynı anda ve bir arada oynayabildikleri 62 tenis kortunun bulunduğu tesisimiz hakkında güzel şeyler söylemeleri ülkemiz adına bizleri gururlandırmaktadır. Önümüzdeki yıl yine Ekim ayında gerçekleştirmeyi planladığımız ve geleneksel hale gelen turnuvanın 7.sinin de sorunsuz geçebilmesi için şimdiden hazırlıklarımızı ve planlamalarımızı yapmaya başlayacağız.”dedi.

 

Turnuva Şampiyonları (Tekler)

Kadınlar:

40+ Katinka Trabandt (Almanya)

45+ Egle Jurkeviciene (Litvanya)

50+ Anna Konrad (Polonya)

55+ Ursula Geiger (Almanya)

60+ Maria Louise Danner (Almanya)

 

Erkekler:

35+ Lebit Umut Yurtoğlu (Türkiye)

40+ Maciel Bando (Polonya)

45+ Tarashi Kikalischvili (Rusya)

50+ Metin Gürel (Türkiye)

55+ Nigel Mann (B. Britanya)

60+ Serhiy Khokhrin (Ukrayna)

65+ Mehmet Yalçın (Türkiye)

 

Çiftler

Kadınlar:

40+ Sandra Jachmann (Almanya)-Andrea Woppel (Almanya)

50+ Maria Louise Danner (Almanya)-Ursula Geiger (Almanya)

 

Erkekler:

35+ Aditya Khanna (Hindistan)-Ashish Khanna (Hindistan)

50+ Vilius Helmas (Litvanya)-Arvydas Tverijonas (Litvanya)

60+ Atilla Kerem (Almanya)-Mehmet Yalçın (Türkiye)

 

Karışık Çiftler:

35+ Egle Jurkeviciene (Litvanya)-Andrius Morkunas (Litvanya)

50+ Anna Konrad (Polonya)-Cezary Tomalczyk (Polonya)