Ak Partili Ünal; ılıca’ya yapılacak cezaevi Manavgat’ta Turizmi Bitirir

0
405 views

Manavgat’ın Ilıca Mahallesine Adalet Bakanlığınca 3 bin 500 kişilik cezaevi yapılmasını istemeyen mahalle sakinleri ılıca kapalı pazar yerinde buluşarak cezaevi yapılan alana yürüdüler .

Daha sonra 15 yıllık ılıca esi belediye başkanı tarafından basın açıklaması yapıldı. Yürüyüşe Manavgat belediye başkanı Şükrü Sözen, başkan yardımcıları, CP ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, oda başkanları, Ilıca Mahallesi muhtarı Selahattin Uçar, mahalle muhtarları, STK temsilcileri Ilıca’da evleri bulunan İngilizler ve bine yakın vatandaş katıldı.

Cezaevi yapılacak yerde basın açıklaması yapan eski belediye başkanı Rafet Ünal yaptığı konuşmada; “Mahallemize yapılmak istenen yeri ben üniversite ve turistik amaçlı park yeri olarak tahsisini almıştım. Oysa Adalet bakanlığımız buranın mahallemizle iç içe bir yer olduğu ortadadır.

Özellikle yurt dışından ılıcaya yerleşmiş çok aile var!..  Şimdiden buran yaşayan yabancılar evleri satılığa çıkardılar. Şehir içerisinde cezaevi mi olur.

Cezaevleri şehir dışına yapılıyor. Sanıyorum burada bir yanlışlık olmuştur. Sayın genel başkanım ve cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın bu proje hakkında bilgisi olsa derhal iptal ettirir.

30 bin yatak Kumköy’de yakınımıza 30 bin yatak Evrenseki’de, 30 bin yatak ide’de ve toplamda 300 bine yaklaşmış turizm otellerimizdeki yatak kapasitemizle turizm işi yapıyoruz.

Cezaevi yapılması bölgemizde turizmi etkiler.  simizi Ankara’ya duyurmak için açıklama yaptık! Cehenneme giden yolda iyi niyet taşı aramayalım. Cennetin içine cehennem yapmayalım diyen Ünal, Manavgat’ı suç merkezi haline getirir” dedi.