Aksu’da Suça Sürüklenen 3 Çocuk İşyerinden Hırsızlık Suçundan Yakalandı

0
195 views

Aksu İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat eden E.D. isimli şahsın, 01 Şubat günü Aksu ilçesi Cihadiye Mahallesinde sorumlusu olduğu tarım ürünleri satan şirkete geldiğinde değişik markalardaki şarap ürünlerinin miktarının yarıya inmiş olduğunu ve işyerinde bulunan (7) adet güvenlik kamerasından (2)’sinin kırık olduğunu fark ettiğini, geriye dönük kayıtları incelediğinde 27 Ocak ve 31 Ocak tarihlerinde üzerlerinde kapşonlu giysi olan tanımadığı (3) erkek şahsın koli halinde bulunan ürünleri tuvalet penceresinden çıkarmak suretiyle çaldıklarını gördüğünü, yaklaşık (16.000) TL maddi zararının olduğunu beyan ederek davacı ve şikayetçi olması üzerine, İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;

Çaldıkları şarapları satmaya çalışan Suça Sürüklenen Çocuklar Y.G., M.Ş. ve Ö.F.D. 03 Şubat günü yakalanmışlar ve Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edilmişlerdir.

04 Şubat günü haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilen Suça Sürüklenen Çocuklardan M.Ş. ve Ö.F.D. adli kontrol kararı ile serbest bırakılmışlar, Y.G. ise tutuklanmıştır.