ALMANYA-BERLİN  POLANYA –WROCLAW DA AB ERASMUS+ STAJLARINI TAMAMLADILAR.

0
209 views

Manavgat Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin proje sahibi olduğu, Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Döşemealtı Yeşilbayır İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yerel  ortak olduğu AB ERASMUS+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında “Türk Avrupa Gastronomi Kültürü” adlı 2016 yılı teklif çağrısı kapsamında sunulan projemiz Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığınca desteklenmeye değer bulunan projenin yurt dışı akışı başarı ile tamamlandı.  Bu proje ile Manavgat Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı’ndan 10 öğrenci 1 öğretmen ve yerel ortak kurumlar dan 5’er öğrenci ile 1’er öğretmen, toplam 20 öğrenci 3 öğretmen 3 haftalık staj programını gerçekleştirmek üzere gittikleri Almanya-Berlin ve Polonya-Wroclaw da bulunan çeşitli otel ve restorantlar da eğlenceli staj deneyimi yaşadılar.

      Almanya da bulunan Titanic Chaussee Hotel Berlin ile Red Berlin  de uluslararası yemekler yapıp aynı zamanda Türk Mutfağından zengin büfeler hazırlayarak ülkeler arası kültürel etkileşim de bulunmuşlardır. Polonyada yapılan uluslararası yemek festivalinde öğrencilerimizin hazırlamış oldukları yöresel yemek büfesi 1. seçilmiştir.

Proje Koordinatörü Döndü KILIÇ’ öğrencilerimizin staj yaptıkları işletmelerden iş teklifi aldıklarını belirtti.  Aynı zamanda kültürel etkinliklerde de bulunarak gittikleri şehirler de kültürel geziler de yapmışlar ve teorikte öğrendikleri yabancı dillerini pratiğe dökme keyfini yaşamışlardır.

      Kasım ayı içerisinde yaygınlaştırma çalışmalarının tamamlanması ile projemiz başarıyla sona ermiştir.