Anadolu Gençlik’ten Çanakkale etkinliği

0
237 views

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Temsilciliği tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Temsilciliği tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Külliye Camisinde sabah namazıyla başlayan programda, şehitler için dua edildi. AGD tarafından cemaate buğday çorbası ikram edildi.
Sabah namazı programının ardından ilçede bulunan şehitler kabri başında ziyaret edilerek dua edildi. Etkinler kapsamında Cumhuriyet Meydanında Çanakkale Zaferini anlatan resim sergisi açılırken, sergiyi ziyaret eden vatandaşlara buğday çorbası ve üzüm hoşafı ve kuru ekmekten oluşan Çanakkale Menüsü ikram edildi.

Çanakkale şehitlerini anlamak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten AGD Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli, “Çanakkale’nin 103’üncü yılında şehitlerimizin yolunda, Allah’a hamdolsun, sabah namazında secdeye durduk, ardından şehitlerimizi kabri başında ziyaret ettik. Düzenlediğimiz bu programlar sadece bir anma programı değil, anlama etkinlikleridir. Çanakkale’de atalarımızın yazdığı destanın yıl dönümünde bir resim sergisi açtık ve Çanakkele menüsünden vatandaşlarımıza ikramda bulunduk. Yine ‘Çanakkale’de can verenler için siz de kan verin’ diye kan bağışı kampanyası düzenleyeceğiz” dedi.