Antalya Polisi Hırsızları Bir Bir Yakalıyor

0
168 views

İlimizde meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;

08-09 Ocak tarihleri arasında Yıldız ve Varlık Mahallesinde bulunan (3) ayrı işyerinde meydana gelen hırsızlık olayının Mahallesinde bulunan bir eczanede meydana gelen hırsızlık olayının şüphelilerinin aynı şahıs olduğu tespit edilmiştir.

Hırsızlık olayını gerçekleştiren şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ederken, şüpheli (A.K.) 10 Ocak günü Yıldız Mahallesinde üzerinde suçta kullanıldığı değerlendirilen (2) adet tornavida, (1) adet 12-13 metal anahtar, (1) adet 20 cm boyunda oval demir parçası, (1) adet bıçak ve (1) çift eldiven ile birlikte yakalanmıştır.

Şüpheli (A.K.) alınan ifadesinde, 08 Ocak günü başka hırsızlık olaylarınıda O.Ş. isimli şahıs ile birlikte gerçekleştirdiğini yerlerini gösterebileceğini ifade etmiştir.

Yakalanan şüpheli (A.K.) ile ilgili yapılan çalışmalar neticesinde, 08 Ocak ile 09 Ocak tarihleri arasında (7) ayrı işyerinden hırsızlık ve mala zarar verme olaylarını gerçekleştirdiği tespit edilmiş, (O.Ş.) isimli şüpheli şahıs da 10 Ocak günü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yakalanmıştır.

Yakalanan şüpheliler haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmiş, (A.K.) çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış, O.Ş. isimli şahıs ise serbest bırakılmıştır.