Antalya’da Cinayet DNA Örnekleriyle Tespit edildi

0
177 views
DCIM100GOPROGOPR1630.

07 Nisan 2017 günü saat 17.00 sıralarında Kepez ilçesi Gündoğdu Mahallesinde bulunan bir ikamette G.Ş. isimli bayanın iple boğularak öldürülmesi olayı ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;

Olay yerinden elde edilen bulguların Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğünde yapılan moleküler genetik inceleme sonucunda, maktulden alınan kuru kan örneğinden farklı erkek genotipik profili olduğu bildirilmiştir.

Maktulün yapılan sistematik otopsisinde İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığında yapılan inceleme sonucunda, prostat spesifik antijen (psa) bulunduğu tespit edilmiştir.

Maktulün para karşılığında erkeklerle ilişkiye girdiği yapılan çalışmalarda ve alınan beyanlardan anlaşılmış, olayın aydınlatılabilmesi şüpheli ya da şüphelilerin tespiti amacıyla; maktule ile irtibatlı ve ilişki içerisinde bulunduğu tespit edilen şahısların kan örnekleri maktülenin otopsisinde elde edilen DNA profilleri ve diğer bulgularla karşılaştırılmak üzere İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığına gönderilmiş ve yapılan incelemede DNA profilinin şüpheli (C.O.) isimli şahsın DNA profili ile uyumlu olduğu belirlenmiştir.

Olayın şüphelisi (C. O.) isimli şahıs 08 Şubat 2018 günü saat 07.30 sıralarında İlimiz Kepez ilçesi Altınova Menderes Mahallesinde bulunan ikametinde yakalanarak gözaltına alınmış ve 09 Şubat günü hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır.