AOSB’DEN CW ENERJİ’YE İKİ ÖDÜL

0
78 views

AOSB 2016 Yılın En Başarılı Firmalar Ödül töreninde CW Enerji, yılın “en çok istihdam sağlayan firma” ve “en çok yatırım yapan firma” ödüllerini aldı.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) yönetimi, başarılı firmaları ödüllendirdi. Akra Barut Otel’de düzenlenen “AOSB 2016 Yılı En Başarılı Firmalar Ödül Töreni” ile 14 kategoride dereceye giren firmalara ödülleri verildi. Gecede CW Enerji iki dalda ödüle layık görüldü. “En çok istihdam sağlayan firmalar” dalında adını birinciliğe yazdıran CW Enerji, “en çok yatırım yapan firma” ödüllerinde ise beşinciliğe layık görüldü. Ödülleri CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan ve CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz aldı.
CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, “Antalya’nın ve ülkemizin istihdam, sanayi ve ihracatına önemli katkılar yapmaktan dolayı gururluyuz. Bu bir ekip işidir. AOSB tarafından verilen, yılın en başarılı firmalar ödülüne layık görülen tüm firmaları kutluyor, Antalya’nın, ülkemizin daha da iyi yerlere gelmesini temenni ediyorum” şekline konuştu.
Yılın en çok istihdam sağlayan ve en çok yatırım yapan firmalar dalında ödül alan CW Enerji, Türkiye’nin yerli güneş paneli üreticisi ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üretim tesisi. Firma, 2018’in ilk 4 ayı içerisinde yeni yatırımları ile birlikte AOSB 1’inci kısımdaki yeni fabrikalarında 20 milyon dolarlık üretim yapmayı planlıyor. 2018 yılı başında yapacakları ek yatırımlarla 920 MW/yıl kapasiteye ulaşarak Ortadoğu’nun en büyük kapasitesine sahip güneş paneli üreticisi olarak üretim yapmayı hedefliyorlar. CW Enerji, mevcut fabrikalarıyla birlikte Antalya’da 60 bin metrekare alanla Dünya standartlarında hizmet vermeyi amaçlıyor. Bin kişiye sağladıkları istihdamı 2 bin kişiye taşımak isteyen firma, yatırımlarının yüzde 50’sini ihracata kanelize etmek istiyor. Özellikle Avrupa, ABD ve Afrika ülkelerine ihracat yapan CW Enerji’nin Dünya’da patentini aldığı ürünlerinin eş değeri yok.
Gecede, AOSB’de en yüksek satış hasılatı yapan, en yüksek kurumlar vergisi ödeyen, en yüksek ihracat, yatırım yapan, istihdam sağlayan, kadın istihdamı sağlayan firmalar ile Türkiye’nin en büyük 500, ikinci büyük 500 firma arasına giren firmalar, en yeşil fabrika, en yüksek ÖTV ödeyen ve istikbal vadeden firmaları ödüllendirildi. Ayrıca, duayen sanayici, onur ve saygı ödülleri de verildi.