Başkan Sözen; Ben Eskişehir’i Sanatsal Yönden Örnek Aldım

0
208 views

Manavgat Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin işbirliği ile düzenlenen 3. Manavgat Uluslararası Taş Heykel Sempozyumunun açılışı  Yukarıpazarcı Irmak Kıyısı’nda yapıldı.

Açılışta Manavgat Belediye başkanı Şükrü Sözen, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, A.Ü Güzel Sanatlar Dekan  Prof Dr. Osman Eravşar, STK temsilcileri, muhtarlar ve sanatseverler katıldılar. Açılış konuşmasını yapan  başkan Sözen; Şehirleşmenin en iyi örneği kentimizde sanatsal ürünlerin sayılarını artırmaktır. Başta ulu önderimiz Atatürk sanata çok önem vermiştir.

Bu gün ben Eskişehir belediye başkanı heykeltıraş Yılmaz Büyükerşan’ı örnek alıyorum. Spordan sanata şehrimizdeki tüm eksiklikleri giderek açılışlarını hep birlikte yapıyoruz. Bu yıl 3. düzenlediğimiz sempozyumda 6 yurt içinden 6 yurt dışında heykel hocaları ve stajerleri 12 heykel çalışmalarında eserlerini ortaya yaparak sanatseverlerin beğenisine sunacaklardır. dedi.

Dekan Eravşar yaptığı konuşmada; Manavgat’ın sanatsal faaliyetlere önem vermesi bizler için gurur verir gelişmedir. dedi