Başkan Sözen; Yaptığım En Önemli İki Eserden Biri Yaşlılarımıza Verdiğimiz Önemdir

0
296 views

Manavgat Belediyesi’nin Huzur Evlerindeki yaşlılar, Yaşlılara Saygı Haftasını AKM Atatürk Kültür merkezi tiyatro salonunda kutladılar. Kutlamanın ardından el işi göz nuru sergisini fuaye salonunda sergileri açılışı yapıldı.

Tiyatro salonunda yaşlıların verdiği konserin ardından Manavgat belediye başkanı Şükrü Sözen yaptığı konuşmada; “En büyük hayalim yaşlılar için yaptığımız huzur evidir. Huzur evimize çok önem veriyorum. Onlar bizleri yetiştiren hiç bir karşılık beklemeden büyüterek hayatımıza yön verenlerdir.

Diğeri ise hayata yeni başlayan çocuklar için açtığımız kreşlerdir. Bu gün çok duygu dolu bir günümdür. Anlatsam ve anlatmakla bitmeyen duygu selimdir. Boşuna dememiş büyülerimiz. Büyüklere saygı, küçüklere sevgi bizim hayat felsefemiz budur” dedi.

Konuşmanın ardından huzur evi sakinleri yaptıkları Atatürk portesini başkan Sözen’e armağan etti. Daha sonra huzurevinin çalışmalarına destek veren başta halk eğitim müdürü Hüseyin Geyiklioğlu ve diğer eğitimcilere plaketler verildi. Daha sonra huzurevi sakinlerinin yaptıkları eserlerin sergisi açıldı.