Başkan Sözen’den Kamuoyuna Açıklama

0
283 views

Değerli Hemşerilerim,
Atatürkçü Düşünce Derneği gibi bizim için son derece önemli bir yapıyı temsil etmekteyken, duyarlı insanların sahiplenmesiyle görevi elinden alınan Aziz Günyeli isimli şahıs, Halk Arenası Programı’nın Manavgat’ta gerçekleştirilmesiyle ilgili olarak, sosyal medyada,halkımızı yanıltıcı ve şahsımı karalayıcı, yalan yanlış bilgiler paylaşmıştır.
Şu an,geçmişte temsil ettiği ADD Başkanlığındaki süreciyle ilgili olarak savcılıkta soruşturma dosyaları bulunan şaibeli birisinin yaptığı bu paylaşımlarda, Halk Arenası Programı’nın kentimizde yapılmasını istemediğimiz yönünde,yorumlar yer almıştır.Yapılan bu yorumlar tamamen asılsızdır ve kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.
Dernekteki görevi süresinde, derneğin imkanlarını ne koşullarda kullandığının izahını bile yapamayan bu kişinin Manavgat Belediyesi gibi büyük bir kurumu karalamasına izin vermemiz mümkün değildir.
Konuyla ilgili olarak süreç şu şekilde gelişmiştir.
Halk Arenası Programı’nın yetkilileriyleşahsen yaptığımız görüşmelerde,yayının Manavgat’ta yapılmasıyla ilgili olarak11 Mayıs 2018 Cuma tarihi belirlenmiştir.
Manavgat Belediyesi olarak tam organizasyona başlayacağımız sırada Cumhurbaşkanlığı seçimleri gündeme girmiş ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce’nin Antalya’ya ziyaret programının, Halk Arenası ile bütünleştirilmesi kararı, partimizin genel merkezi ve TV yetkililerince alınmıştır.Böylece Manavgat’ımızda yapılması planlanan Halk Arenası programı, il olması nedeniyle Antalya’ya,bilgimiz ve onayımızla kaydırılmıştır.
Türkiye’mizin içinde bulunduğu hassas süreçte, duygusal davranmamamız gerektiğini düşünerek, aynı tarihte Manavgat’ımızda yapılacak olan yayın hakkımızdan feragat etmenin doğru bir davranış olduğuna, halkımızın da kanaat getireceğine inanıyorum.
Şahsen yaptığımız görüşmelerde Halk Arenası programının bir başka tarihte Manavgat’ta yapılması sözü iseyayın kurulu tarafından verilmiştir.
Bu konuda durum, birilerinin anlattığı gibi değildir. Söz konusu şahıs tarafından yapılan paylaşımlar, siyaseten bizi karalamaya yöneliktir ve asla kabul edilemez. Şahsımın böylesine önemli bir organizasyonu Manavgat halkımızdan mahrum bırakmak gibi bir niyeti ve keyfiyeti ise asla söz konusu değildir.
Ülkemizin geleceğinin belirleneceği bu son derece önemli süreçte, Türkiyemiz, Antalyamız ve Manavgatımız birdir ve beraber yol almaktadır. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce’nin katılacağı bu organizasyonu izlemek isteyenler için Saat 19.00 itibarıyla Atatürk Kültür Merkezi önünden ücretsiz otobüsümüz kaldırılacaktır.
Kamuoyuna Saygılarımla