Başkan Uysal, “Kurunun yanında yaş yanmasın”

0
435 views

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın et ürünleri içine kanatlı eti tespit edilen işletmeleri açıkladığı son listesinin, isim benzerliği nedeniyle kafa karışıklığına neden olduğunu belirterek, “İşini doğru düzgün yapan işletmeleri ayırmak lazım. Kurunun yanında yaş da yanmasın” dedi.

Öğle yemekleri için Muratpaşa’daki esnaf lokantalarını ve ev yemeği yapan küçük aile işletmelerini tercih eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, haftanın son çalışma gününde Kızıltoprak Mahallesi’nde bulunan Şimşek Köftecisi’ne uğradı.
Yemek öncesi vatandaşlarla sohbet eden Başkan Uysal, avukatlık yaptığı günlerden bu yana ayrılmaz Antalya ikilisi, köfte ve piyaz yemek için zaman zaman buraya geldiğini anlattı.
Başkan Uysal, ancak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın denetimlerinde et ürünleri içine kanatlı eti tespit edilen firmalara ilişkin açıkladığı son listenin bir kafa karışıklığına neden olduğuna dikkat çekti.
Başkan Uysal, “Birkaç işletme yanlış yaptı diye bütün işletmeleri öyle görmemek lazım. İşini doğru düzgün yapan işletmeleri ayırmak lazım” şeklinde konuştu. Sadece isim benzerliği nedeniyle düzgün esnafın mağdur olduğunu aktaran Başkan Uysal, ”Vatandaşımız iyiyi ve kötüyü ayırt etmeli. Kurunun yanında yaş da yanmasın” dedi.