Başkan Uysal’dan Kamuoyuna Açıklama

0
163 views

Bilindiği üzere, Muratpaşa Belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğü’nün hali hazırda kullandığı Yeşilova Mahallesi’ndeki 12 bin 887 metrekare büyüklüğündeki alanın daha nitelikli kullanımını ve bölgedeki ticari aks gelişimine uygun olarak tasfiyesini planlamaktayız.

Bölgenin gelişimine de engel olan Belediyemiz mülkiyetindeki arsayı değerlendirip, elde edilecek geliri devam eden Antalyamız’ın kalbi Muratpaşamız’ın cadde ve sokak yenileme projelerinde harcamayı hedefliyoruz.

Bu nedenle alanın, toplum menfaati doğrultusunda ticari alana dönüştürülmesi kamu yararına bir zorunluluktur.

Ekim ayı Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun değişiklik talebimizi ‘olumlu’ bulmasına rağmen konu; MHP Grup sözcüsünün sözlü itirazı üzerine apar topar Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili dairesine gönderildi. Biz de bu duruma millet çıkarına olan gündem maddesinin, ‘siyasi tavırla’ ilgili dairesine geri gönderilmesine tepki gösterdik.

Gelinen noktada; ilgili daireden, toplumun mülkiyetindeki bu yeri değersizleştiren bir yorum almayı başardıklarını! öğrendik.
Bu ‘yorum’  kamu arazisini değersizleştirmek, toplumun yararına yapılacak işleri engellemektir.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel’i, bu konuda defalarca uyardım. Alelacele alınan olumsuz raporla, toplumun mülkünün değersizleştirilmesi kabul edilemez bir durumdur.
Siyasi nedenle, kamu yararına aykırı karar almak büyük vebaldir.

Konuyu bilirkişi sayılabilecek, birçok teknik uzmana incelettirmemizin ardından ‘Teknik ve yasal açıdan bir sorun olmadığı’ sonucu çıkmıştır.

Alınan bu olumsuz rapor tamamen bir bahanedir.

Pazartesi toplanacak Kasım ayı Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, eğer, kamu mülkünü değersizleştiren bu rapor doğrultusunda karar alınırsa, yasal yollara başvurulacaktır.
Ayrıca, Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti ve MHP gruplarının ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Türel’in kamu mülkünü değersizleştirici, siyaseti toplum hizmetinden önde tutan tavrını bütün insanlarımıza anlatmak zorunda kalacağız.

Kendilerine, toplum yararına olmayan bu yanlış eğilimden bir an önce geri dönmelerini öneriyorum ve yurtdışı görevim nedeniyle katılamayacağım Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, ‘Sağduyu ve toplum yararı duygusuyla karar almaları’ çağrısında bulunuyorum.