Biz Anadoluyuz Projesi Kapsamında Antalya 1909 Öğrenci Antalya’da

0
162 views
Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Bitlis ve Şırnaklı öğrenciler Antalya’ya gelmeye devam ediyor. Onuncu kafile bugün Antalya’ya ayak basarken, bugüne kadar Antalya’ya toplamda 1909 öğrenci geldi.
Proje doğu ve güney doğudaki 15 yaş altı çocukları batıdaki akranlarıyla bir araya getirmek, aralarında bir sevgi, dostluk, kardeşlik bağı oluşturmak amacıyla yürütülüyor. Proje kapsamında bugüne kadar Bitlis’ten 989 Şırnak’tan 920 olmak üzere toplamda 1909 çocuk Antalya’ya geldi. Ortalama 190 kişilik kafilelerle Antalya’ya gelen öğrenciler rüya gibi üç günlük tatilin ardından memleketlerine uğurlanıyor.
İçişleri Bakanlığı’nın başlatmış olup Antalya Valiliği himayesinde yürütülen projede Milli Eğitim, Sağlık, Aile ve Sosyal Politikalar, Müftülük ve Emniyet Müdürlüklerinden görevlendirilen personeller çocukların huzur içerisinde Antalya’da seyahatlerini tamamlamaları için tüm imkânlarıyla seferber oldu.
ANTALYA’YI ÇOK SEVDİLER
Karşılıklı sevgi ve muhabbet bağlarının oluşturulması, gönül köprülerinin kurulması hedeflenen projede bugüne kadar sorunsuz bir şekilde devam etti. Gelen öğrenciler Antalya’nın tarihi, kültürel, doğal güzelliklerini ziyaret ettiler, eğlence parklarında doyasıya eğlendiler. Memleketlerine unutulmaz anılarla uğurlandılar. Antalya’yı çok beğendiklerini Antalya’nın her şeyiyle çok güzel bir şehir olduğunu ifade eden öğrenciler, deniz görmek, teleferiğe binmek, hayvanat bahçesine gitmek gibi hayatlarında birçok ilki Antalya’da gerçekleştirmenin de heyecanını yaşadıklarını dile getirdiler.
17 Aralık 2017 Pazar günü son kafilenin Antalya’dan uğurlanacağı proje kapsamında üçer günlük periyotlarla toplamda 2479 öğrencinin Antalya’ya gelmesi hedefleniyor.