CHP Antalya İl Başkan Yardımcısı Demirkaya Hakkında Soruşturma

0
187 views

CHP Antalya İl Başkan Yardımcısı Doğukan Demirkaya hakkında sosyal medya sitesinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle ‘Cumhurbaşkanı’na Hakaret’ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında başkan yardımcısı Doğukan Demirkaya; Antalya CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, İlçe Başkanı Aliye Coşar, avukatı ve partililerle birlikte geldiği İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Amirliği’nde ifade verdi. Doğukan Demirkaya hakkında Cumhurbaşkanı’na hakaretten soruşturma açıldığı belirtildi.

“SORUŞTURMAYI GEREKTİRECEK BİR İŞARET YOK”

Emniyet Müdürlüğüne girmeden önce DHA’ya açıklamalarda bulunan CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, düşünce özgürlüğünün tamamen yok olduğunu söyleyerek, “Son derece masumane duygularını paylaşan arkadaşımızın ifadeye çağrılmasını çok manidar buluyoruz. Ülkenin geleceğinin sigortası olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Antalya il başkan yardımcılığını yapmakta arkadaşımız ve son derece hem siyaseti bilen hemde mesleği gereği siyaset bilimci bir arkadaşımızın çağrılma sebebine bir göz attık. Hiçbir soruşturmayı gerektirecek bir işaretin olmadığını biliyoruz. Sanırım; hukuk ve adalet doğru kararı verecektir” dedi.

SİYASİ ELEŞTİRİLERDEN ÇAĞRILDIK

CHP Antalya İl Başkan yardımcısı olduğunu, paylaşımlarında hakaret yada küfür olmadığını ve böyle bir paylaşımda bulunmasının da mümkün olmadığını belirten Doğukan Demirkaya, tamamen siyasi eleştirilerden dolayı çağrıldığını düşündüğünü belirtti. Doğukan Demirkaya şunları söyledi;

“Genel olarak sosyal medya hesaplarımdan yaptığım paylaşımlar nedeniyle ifademize başvuracaklar. Bir siyasi parti temsilcisi olarak bunları yapmak görevimiz. Bu eleştirileri yaptık daha önce, bundan sonrada hem ben hem parti üyesi, parti görevlisi arkadaşlarım bu eleştirileri yapacaklar. Umarım adalet yerini bulacak”