CHP’li Budak’tan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

0
214 views

Cumhuriyet özgürlüktür, Cumhuriyet çağdaşlıktır, Cumhuriyet bağımsızlıktır, Cumhuriyet kardeşliktir, eşitliktir, barış içinde bir arada yaşamaktır.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dehasının ürünü, çağdaşlaşmanın ve aydınlanmanın simgesi Türkiye Cumhuriyeti’nin 94’üncü yıldönümü kutlu olsun.

 

Bugün ülkemiz, hergün kan ve gözyaşının dinmediği ortadoğu bataklığına saplanmamış ise bu cumhuriyetimizin; cehaletle, yoksullukla ve çaresizlikle savaşının sayesindedir.

Ne yazık ki; bugün cumhuriyetimizin üzerinde yükseldiği  demokrasi, laiklik, hukuk devleti gibi  temel direkler; cumhuriyetin sağladığı olanaklarla belli noktalara gelenler tarafından yıkılmaya çalışılıyor.

 

Milletimizle birlikte  Aydınlanma Devrimi’ne sahip çıkacak; Büyük Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır” sözü doğrultusunda, Cumhuriyetimizi yarınlara taşıyacağız.

 

Bizlere tam bağımsız bir ülke, demokratik, laik çağdaş bir devlet, onurlu bir yaşam armağan eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Atatürk ve yol arkadaşlarını, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.

Çetin Osman BUDAK

CHP Genel Başkan Yardımcısı

Antalya Milletvekili​