Emitt İstanbul umut verdi

0
193 views

MATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş, EMITT İstanbul’un ilçe ve bölge turizmi için önemine vurgu yaparak iç turizm piyasasını yapılan çalışmalara katkı sağlamak için stant açtıklarını söyledi.

Bu yıl 22’cisi düzenlenen dünyanın 5 büyük turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) İstanbul’da Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO ) stant açarak Manavgat-Side destinasyonunu tanıttı. 25 Ocak’ta İstanbul TÜYAP’ta başlayan fuara MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Fuarın açılışından itibaren MATSO tarafından açılan Manavgat-Side destinasyonunda görevli personel tarafından ilçenin tanıtımına yönelik ziyaretçilere Manavgat’ı tanıtan neşeli haritalar, tanıtım kitapçıkları, broşürler dağıtıldı. Fuar 28 Ocak Pazar günü sona erdi.
İç turizmde oranımızı artırmayı hedefliyoruz
MATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş, 22’nci kez ziyaretçilere kapılarını açan fuarın ilçe ve bölge turizmi için önemine vurgu yaparak yüzde 20 olan iç turizm piyasasını yüzde 25 çıkarmak amacıyla yapılan çalışmalara katkı sağlamak için çaba gösterdiklerini söyledi. EMİTT İstanbul’daki tanıtım çalışmalarının bölge turizmine katkı sağlayacağını ve bölge tanıtımı açısından verimli geçtiğini kaydeden Güneş, fuarının iç piyasa açısından önemine dikkat çekti.
Güneş, “MATSO olarak Manavgat-Side destinasyonu olarak açtığımız standımız da tanıtımımızı gerçekleştiriyoruz. Fuarın ilk 2 gününde bölgemize yoğun bir ilgi olduğunu gördük. Manavgat Side destinasyonu olarak iç pazarda yüzde 20 civarında bir payımız var. Artık Türk insanının da seyahat yapma ve turizm kültürü de gelişiyor. Burada seyahat acentelerimizin taksitli erken rezervasyonları katkı koyarak var olan pazarımızı yüzde 25’in üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Fuarımız çok başarılı geçti. Hem yurt içi rezervasyonları hem de yurt dışı uçaklarında koltuk artışlarında rezervasyonların 2017 yılından daha iyi geçeceğini umut ediyoruz. Emitt İstanbul fuarı çok iyi geçiyor. MATSO olarak bölge tanıtımını yaptık. İnşallah başarılı bir sezon geçiririz
Standımızda yoğun ilgi gördü
Ziyaretçilere ilçemizi argümanlar dağıttığımız fuarda standımızı yerli ve yabancı tatilcilerin yanı sıra Bakırköy Kaymakamı ve Manavgat Eski Kaymakamı Nazmi Günlü, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, tur operatörleri, gazeteciler ve tatilciler ile çok sayıda turizmci ziyaret etti. Fuarda dergi, gazete ve televizyonlara bölgemizle ilgili röportajlar verdik. Tanıtım çok güzel ve verimli geçti” dedi.
Güneş, fuara katılarak stant açan Manavgat ve bölge firmalarını da ziyaret ettiklerini sözlerine ekledi