İlkokul öğrencileri orman haftasını fidan dikerek kutladı

0
558 views

Orman Haftası dolayısıyla Taşağıl İlkokulu ve Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenleneni organizasyonla fidan dikimi gerçekleştirildi.

21-27 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası kapsamında Taşağıl İlkokulu ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ortaklaşa etkinlik düzenlendi. Okul bahçesinde başlayan etkinlik kapsamında öğrenciler orman haftasının önemini anlatan kompozisyon ve şiirler okudu.

YARDOP bölgesine fidan dikildi
Daha sonra 2008 yılında Taşağıl’da çıkan büyük yangın bölgesinde yanan sahada uygulanan Yanan Alanların Rehabilitasyonu ve Yangına Dayanıklı Orman Tesisi Projesi (YARDOP) projesinin gerçekleştirildiği bölgeye fidan dikimi gerçekleştirildi. Fidan dikimine Taşağıl İlkokulu Müdürü Abdullah Can, Okul Aile Birliği Başkanı Ramazan Yerebakan, öğrenciler, öğretmenler, jandarma ve Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları tarafından gerçekleştirildi.

Taşağıl İlkokulu Müdürü Abdullah Can yaptığı açıklamada YARDOP projesinin gerçekleştirildiği bölgede Taşağıl İlkokulu’na ait fidanlık alanı olduğunu belirterek Orman Haftası kapsamında fidan dikimi gerçekleştirdiklerini söyledi. Can, “Taşağıl İlkokulu olarak bu sahanın bakım ve koruması okulumuza ait olacaktır. Katkıda bulunan önce öğrencilerimize, öğretmenlerimize, Orman İşletme Müdürlüğüne, öğrenci velilere teşekkürü bir borç bilirim” diye konuştu.