Haber
Home > Doğaya Saygı > TEMA Vakfı Ağaç Kardeşliği Projesi Anlatıldı

TEMA Vakfı Ağaç Kardeşliği Projesi Anlatıldı

TEMA Vaktı Manavgat Şubesi sorumlusu Şenay Malbora yaptığı açıklamada; Özel Akdeniz Başarı Kolejinde 3.sınıf öğrencilerimize, projenin materyallerini sınıflarında öğrencilerimize dağıtımını yaptık. Bizlere destek olan öğrencilerimiz,Özel Akdeniz Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi ÜNAL,İlkokul Müdürü Ali İbrahim ÖZ,Ortaokul Müdürümüz Savaşkan İlmak,Öğretmenlerimiz Ebru ÇEKER,Gülcan PEKER,Hatice ULUÇAY,Ümmühani KAHVECİ ve Orhan GÜNDÜZ’e çok teşekkür ediyoruz.
GOPR3369
Ağaç Kardeşliği Hakkında
Ağaç Kardeşliği, TEMA Vakfı tarafından çocuklar için özel olarak tasarlanmış, doğayı deneyimlemeye ve gözlemlemeye dayanan bir eğitim programıdır. Koşucular aracılığıyla toplanacak bağışlarla Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesindeki çocuklar;
GOPR3355
Yıl boyunca bu özel doğa eğitim programına katılacak
Boynuna asabileceği şekilde tasarlanmış bir gözlem kutusunun merceğinden doğal varlıkları yakından inceleyecek
Kendi tohumunu ekip fidanının yetişmesine tanıklık edecek
Fidanı yetişirken gözlem defterine duygularını, düşüncelerini not edecek
Zamanı gelince yetiştirdiği fidanı toprakla buluşturacak
Tüm bu süre boyunca TEMA Vakfı’ndan gönüllüler onu ziyaret edecek, sorularını yanıtlayacak
Eğitim programına katılan her bir çocuk adına, Çanakkale’de oluşturulacak “Adım Adım Çocuklar Hatıra Ormanları”nda bir fidan dikilecek
Adım Adım Oluşumu Hakkında:
Adım Adım, Mart 2008’te, yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. 6 bin gönüllü koşucusu ve 66 bin bağışçısı aracılığıyla bünyesinde yer alan sivil toplum kuruşlarına maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlıyor.
Adım Adım Hakkında

Türkiye’nin ilk ve tek yardımseverlik koşu grubu ADIM ADIM sadece koşmayı değil, koşarken başkalarına yardım da etmeyi ilke edinmiş gönüllülerin, profesyonel olarak çeşitli şirket ve kurumlarda çalışan amatör sporcuların bir araya geldiği sivil toplum oluşumudur.

ADIM ADIM’ın amacı, sportif etkinlikler aracılığıyla, ihtiyacı olan kişi ve kurumları, yardımda bulunmak isteyen kişi ve kurumlarla buluşturmaktır. ADIM ADIM başta uzun mesafe koşuları olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır. 2007 yılından bugüne kadar 6.000 koşucu 63.000 bağışçıdan 9.000.000 TL bağış topladı ve 47.000 kişiye yardımcı oldu. Her bir AA sporcusu, her koşusunda “sadece koşarak” 9 kişiye yardım etti.
TEMA Vakfı, 2013 yılında Adım Adım Oluşumunun desteklediği sivil toplum kuruluşları ağına dâhil oldu.

Dünyayı Kurtaran Adım Projesi için;
• 2013 yılında Vodafone İstanbul,
• 2014 yılında Runtalya ve İstanbul,
• 2015 yılında Runatolia Maratonlarında yardımseverlik koşuları gerçekleştirildi.

1,124 total views, 1 views today

Top