Haber
Home > Turizm > İBRADI RÜZGARI BERLİN’DE ESİYOR…

İBRADI RÜZGARI BERLİN’DE ESİYOR…

Antalya’nın İbradı ilçesi gerek ulusal gerekse uluslararası tanıtım çalışmaları ile Alternatif turizmin yıldızı olma yolunda ilerliyor. İbradı Belediyesi yaptığı tanıtım çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek ilçenin uluslararası platformda bilinilirliğini artırmak amacıyla dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ITB Berlin 2016 Uluslararası Turizm Fuar’ına katıldı. Fuarda ilçe tanıtımının yapıldığı bir stand kuran İbradı Belediyesi katılımcılara ilçenin Düğmeli evlerinden Altınbeşik mağarasına kadar pek çok değerini tanıtan broşürler, kartpostallar ve kitaplar hediye etti.
7 (4)
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın da katıldığı Fuarda Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da İbradı Belediye standını ziyaret ederek destek verdi.
ALTERNATİF TURİZMİN YILDIZI İBRADI OLACAK
İbradı’nın doğal, tarihi ve kültürel değerleri ile Akdeniz kıyı bandı merkezli turizm hareketine bir alternatif oluşturduğunu vurgulayan İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru ilçenin Alternatif turizmin yıldızı olma yolunda ilerlediğini belirtti. Küçükkuru ‘Gerek ulusal gerekse uluslararası platformda yaptığımız tanıtım çalışmaları ile bölgemizdeki Altınbeşik Mağarası, Tarihi Düğmeli Evler, Kardelen gibi pek çok değerimiz markalaşarak Akdeniz bölgesindeki alternatif turizm faliyetlerinin yıldızı olacaktır’ dedi. İbradı’nın bilinirliliğini artırmak ve turizmde hak ettiği öneme kavuşmasını sağlamak için ellerinden geleni yaptıklarına dikkat çeken başkan Küçükkuru ilçenin adeta saklı bir cennet olduğunu vurgulayarak dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ITB Berlin 2016 Uluslararası Turizm Fuar’ı gibi uluslararası organizasyonlarla yöreye özgü değerlerimizi tanıtarak daha çok insana ulaşmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız bölgedeki turizm hareketini canlandıracaktır’ dedi

1,050 total views, 1 views today

Top