Haber
Home > Ekonomi > Vali Türker; Manavgat Organize Sanayi Bölgesi Müjdesini Verdi

Vali Türker; Manavgat Organize Sanayi Bölgesi Müjdesini Verdi

Antalya Valisi Muammer Türker incelemelerde bulunmak için geldiği Manavgat’ta MATSO’yu ziyaret etti. Ziyarette Manavgat kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat belediye başkanı Şükrü Sözen, MATSO Manavgat Sanayici İşadamları ticaret ve başkanı Ahmet Boztaş, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları hazır bulundular.
GOPR5440
MATSO’da basın toplantısı yapan vali Türker MATSO başkanı Ahmet Boztaş’tan Manavgat ticaret, turizm ve sanayisi hakkında bilgiler aldıktan sonra; Yaptığı konuşmada; Manavgat Antalya için çok önemli potansiyele sahip büyük bir ilçemizdir. Turizm açısında bölgemize gelen turistlerin üçte biri Manavgat’a gelmektedir.
GOPR5458
Bunun önemini biliyoruz. Bu yıl turizmde beklenen rakamlara ulaşamasak bile önümüzdeki yıllarda turizm vaz geçilmeyen bir yıldızı olacaktır diyen Türker, Turizmin yan sanayisi olan Organize sanayi bölgesinin tahsisinde mahkemesinin son aşamaya geldiğini söyleyen Türker, bölgemiz açısından çok önemlidir dedi. Daha sonra MATSO turizm fakültesinin inşaatında incelemelerde bulundu. Kaymakam Günlü, vali Türker’e 2016-2017 yeni öğrenimde fakültenin eğitim faaliyetine başlayacağını bildirdi.
GOPR5464

1,224 total views, 2 views today

Top