Haber
Home > Antalya > Mustafa Köse Ak Parti MKYK’da

Mustafa Köse Ak Parti MKYK’da

AK Parti’nin Ankara Arena’da yapılan 2. Olağanüstü Kongresi’nde Genel Başkan ve 50 kişilik parti yönetimi belirlendi. Antalya Milletvekili Av. Mustafa Köse, MKYK’ya girdi.

AK Parti’nin 2. Olağanüstü Genel Kurulu Ankara Areana’da coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Kutlu Yürüyüşe Devem sloganı ile yapılan genel kurulda AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, bayrağı Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım’a devretti. Birlik ve beraberlik içerisinde geçen Genel Kurul’da Ak Parti’nin yönetim kadrosu da değişti.

KÖSE, YÖNETİMDE
Kongrede, Genel Başkanlığa tek aday olarak çıkan Binali Yıldırım AK Parti Genel Başkanı seçildi. Kongrede, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri de belirlendi. Antalya Milletvekili, Anayasa Komisyonu Üyesi, AK Parti Gurup Yönetim Kurulu Üyesi ve AK Parti İzmir Koordinatörü Av. Mustafa Köse, MKYK üyesi olarak, parti yönetimine girdi.

Mustafa Köse kimdir?
1977 yılında İstanbul’da doğan Mustafa Köse, ilk-orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Mustafa Köse, 2001 yılında Antalya’da avukatlık mesleğine başladı. 2005 yılında AK Parti Antalya Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı ile siyasete adım attı. Daha sonra İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Köse, 2007 yılında İl Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkanlığı görevini üstendi. 2011 yılında AK Parti Antalya İl Başkanı olan Köse 11 Ocak 2015 tarihine kadar bu görevi sürdürdü. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde AK Parti Antalya 2. sıra milletvekili olan Köse, Adalet Komisyonu Üyesi ve Parti Gurup Yönetiminde görev yapıyor

830 total views, 1 views today

Top