Haber
Home > Spor > AGT, AOSB CUP 2016’NIN ŞAMPİYONU OLDU

AGT, AOSB CUP 2016’NIN ŞAMPİYONU OLDU

Bu yıl ilk kez düzenlenen Antalya Organize Sanayi Bölgesi Firmalararası 1. Halı Saha Turnuvası’nın şampiyonu AGT Ağaç San. ve Tic. A.Ş. oldu.
AGT (1)
Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Firmalararası 1. Halı Saha Turnuvası, AGT Ağaç San. veTic. A.Ş. ile Ekiciler Süt Gıda Tarım Hayvancılık San. ve Tic. A.Ş. firmaları arasında oynanan final müsabakası ile sona erdi. 36 bölge firmasının katıldığı turnuvanın şampiyonu AGT oldu. Şampiyona kupa ve madalyalarını Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve Antalya Valisi Muammer Türker verdi.
ŞAMPİYONU PENALTILAR BELİRLEDİ
Park Antalya Spor Tesisleri’nde gerçekleşen ve yaklaşık 2 ay süren turnuvanın final maçı büyük bir heyecana sahne oldu. Maçın normal süresinde golsüz eşitlik bozulmayınca şampiyonu penaltı atışları belirledi. AGT takımının kalecisi Murat Akpınar, 3 penaltı atışını kurtararak takımını şampiyonluğa taşıdı. 4-1 biten karşılaşma sonunda Ekici turnuva ikincisi, Türk Ytong San. A.Ş. ise üçüncü oldu. Turnuvanın en centilmen takımı seçilen Cam-Saş Cam Doğ.Mob.İml. İnş.San. Tic.A.Ş. ile attığı 21 gol ile turnuvanın gol kralı olan Türk Ytong takımının forveti Recep Yılmaz’a ödüllerini Başkan Bahar verdi.
DOSTLUK BAĞLARINI GÜÇLENDİRDİ
Turnuvanın bölgeye yeni bir heyecan getirdiğini ancak en büyük katkısının firma çalışanları arasında kuvvetli dostluk bağları oluşturduğunu belirten Başkan Bahar, “Antalya OSB’de çalışan, buraya emek veren herkes, benim büyük ailem diye nitelendirdiğim yapının bir ferdidir. Aile bireylerimiz arasındaki muhabbetin artması, yeni ve ebedi dostluk bağlarının kurulabilmesi için insana ve duyguya yatırım yapmak istedik ve Bölgemizde bu yıl ilk kez düzenlediğimiz firmalar arası hala saha turnuvası ile bu amacımızı pratiğe döktük” dedi.
SPORUN ÖNEMİ
Sporun kendine özgü toplumsal kuralları, değerleri, etkileşim simgeleri ve süreçleriyle canlı bir toplumsal yapı olduğunu aktaran Bahar, “Bu yapının aramızdaki bağları canlı tutacağına, yeni kurulacak bağlara can vereceğine inancımız tamdır. Kazanmak elbette her türlü spor müsabakasının ana hedefidir. Ancak turnuvaya katılan takımlardan öncelikli veyegane beklentimiz birbirlerinin gönlünü kazanmaları, tam bir centilmenlik örneği sergileyerek Antalya OSB’nin nasıl büyük ve birbirine saygılı bir aile olduğunu göstermeleriydi. Turnuvanın hedefimiz doğrultusunda sona erdiğini görmekten ayrı bir mutluluk duyduğumu özellikle belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.
TURNUVA HER YIL DÜZENLENECEK
Turnuvanın Antalya OSB’nin gelenekselleşen bir kültürü haline geleceğini aktaran Bahar, “Önümüzdeki yıllarda aynı heyecanla ama daha da büyüyerek devam edecek turnuvamızın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm Bölge Müdürlüğü personellerimize, gerektiğinde üretimini göz ardı edip çalışanlarını bu turnuva için yüreklendiren değerli sanayicilerimize, takım kadrolarında yer alan, kazanmak ve firmasını en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edip ter döken değerli kardeşlerimize teşekkür ederim. Önümüzdeki yılki turnuvada daha geniş katılımla yine bir arada olmak en büyük arzumuzdur” ifadelerini kullandı.

785 total views, 3 views today

Top