Haber
Home > Manavgat > Öz; 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutladı

Öz; 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutladı

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 26-30 Ağustos Malûl Gaziler ve Zafer Haftası sebebiyle bir mesaj yayımladı. Öz mesajında şu cümlelere yer verdi:
26 Temmuz 1922’de Afyonkarahisar’da başlayan ve 30 Ağustos’ta milletimizin kararlı ve haklı mücadelesiyle zaferle taçlanan Büyük Taarruz’da milletimiz, bağımsızlık ve özgür yaşama kararlığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bu zaferin verdiği güvenle, Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde modern ve güçlü bir devletin temelleri atılmaya başlamıştır.
Aziz Türk milleti, 26 Ağustos 1071’de kazandığı Malazgirt Savaşı ile Anadolu’yu yeni yurt edinmiş, 30 Ağustos 1922’de kazandığı Büyük Taarruz zaferi ile de Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.
Geçtiğimiz ay 15 Temmuz gecesi vatan hainlerinin darbe girişimini bertaraf etmek için bu aziz millet genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle yine sokaklara dökülmüş canlarını hiçe sayarak göğüslerini siper etmiştir. Kahraman milletimiz vatanını, özgürlüğünü ve milli iradesini cansiperane savunmuş ve hainlere karşı galip gelmiştir. O kara gecede 240 vatandaşımız şehadet makamına ulaşmış, yüzlercesi de gazi olmuştur. Yakın tarihte gerçekleşen bu hadise bir kez daha göstermiştir ki Türk milletinin yüreğindeki vatan sevgisi, özgürlük aşklı hiçbir zaman sönmeyecektir.
Milletimiz, şanlı tarihi boyunca, bağımsızlık ve toprak bütünlüğünü korumak için işgalcilere karşı canını hiçe sayarak, etten duvarlar örmüş ve destanlar yazarak birçok kahramanlığı tarihe altın harflerle kazımıştır. Bugünlere ulaşmamızda ki yegane sebep; genç yaşlı, kadın erkek demeden milyonlarca insanımızın Gazilik ve Şehitlik makamının en şerefli makamlardan olduğu bilincinde olmasıdır. Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için onurların en büyüğü, rütbelerin en üstünüdür.
Bu duygu ve düşüncelerle Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahraman gazilerimizi saygı ve şehitlerimizi minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı ve 26-30 Ağustos Malûl Gaziler ve Zafer Haftamızı kutluyorum.

582 total views, 1 views today

Top