Haber
Home > İlçeler > Kırcami’de İnşaatlar Yeni yılda başlıyor

Kırcami’de İnşaatlar Yeni yılda başlıyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 30 yıllık imar sorunu yaşayan Kırcami bölgesinin bir parçası Güzeloluk Mahallesi’nde düzenlenen Halk Günü’nde, imar çalışmalarının son aşamaya geldiğini belirterek yeni yılla birlikte bölgede inşaatların başlayacağı müjdesini verdi.
Belediye Başkanı Uysal’ın “Biz Size Geliyoruz” diyerek gerçekleştirdiği ‘Halk Günü’ buluşmalarının bu haftaki adresi Güzeloluk Mahallesi oldu. Kültür Sitesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen Halk Günü’ne Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, Güzeloluk Mahalle Muhtarı İzzet Ak’la birlikte mahalle sakinleri katıldı.
Başkan Uysal, Halk Günü’nde yaptığı konuşmada Muratpaşa’da insanları kol kola, hiçbir ayrısı gayrısı olmadan insanın insan olduğu için sevildiği bir ortam oluşturmaya gayret ettiklerini söyledi. Dünya üzerinde hoşgörüsüzlükten, sevgisizlikten, savaştan yakınan kim varsa Muratpaşa’ya davet eden Başkan Uysal, “Gelsin bizim Muratpaşamıza, bizi görsün. Bizi örnek alsın, dönüp uygulasın” dedi. Ancak dünyada Muratpaşa’da oluşturulan komşuluk gibi güzel şeyler olmadığını, henüz bu sabah çok sayıda şehit ve yaralı haberinin geldiğini anlatan Başkan Uysal, “Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu ülke için şehit olmuş, gazi olmuş herkesi saygıyla şükranla anıyoruz” dedi.
Uysal, yerel seçimlerden hemen sonra 30 yıllık imar sorunu yaşayan Kırcami bölgesinin bir parçası olan Güzeloluk’ta imar çalışmalarına başlayacakları sözünü verdiklerini aktaran Uysal, şunları söyledi:
“Bu sözü verdiğimizde ‘İyi niyetinize inanıyoruz ama 30 senedir de çözülmedi’ diyenleriniz oldu. Biz gerçekten de bu işe başladık. ‘Elimizden geleni yaparsak iyi niyetimiz sonuç bulacaktır’ dedik, sonuç da verdi. Hemen binlik planları yaptık. Sizlerle ve sivil toplum örgütleriyle paylaştık. Önce Muratpaşa sonrasında Büyükşehir Meclisleri’nden geçti. 18 uygulamasına başlayacağımız anda üst ölçekli planların tehlikede olduğunu gördük. Açılan davalarda bilirkişi raporları aleyhte. O raporlarda hangi konular olumsuzsa, onların hepsini plan değişikliği paketi yaptık. Sonuçta bir 10 sene ötelenecek planları bu paketle kurtardık. Şimdi 18 uygulamasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor.”
Devam eden çalışmalarının Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye meclislerince son kez değerlendirileceğini kaydeden Başkan Uysal, “Önümüzdeki yıl, olağanüstü bir durum olmadığı takdirde inşaatlarımıza başlayacağız. Muratpaşa Belediyesi olarak başta Fen İşleri Müdürlüğümüz olmak üzere planlamamızı da ona göre yapıyoruz” diye konuştu.

727 total views, 1 views today

Top