Haber
Home > Festival > Manavgat Dragon Festivali Ödül Töreniyle Sona Erdi

Manavgat Dragon Festivali Ödül Töreniyle Sona Erdi

 

Cumhuriyetin kuruluşunun 93. Yılı etkinlikleri kapsamında Titreyengöl’de 3 gündür devam eden Manavgat Belediyesi 3. Uluslararası Dragon Kano Festivali, ödül töreni ile son buldu. Festivalin ilk gününde protokol yarışları yapılırken. ikinci gününde okullar, oteller, acentalar, esnaflar ve turistler kıran kırana yarıştı.

586a8954

Pazar günü ise Titreyengöl’ün eşsiz güzellikteki suları, profesyonel dragon takımlarının nefes kesen yarışlarına sahne oldu. Yaklaşık 250 sporcunun katıldığı yarışların ilk iki gününde resmi kurumlarda Manavgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 1’inci, Manavgat Belediyesi Güreş Kulübü 2’inci, Şelale Anadolu Lisesi 3. Otium Seven Seas Otel 4.oldu. Otellerde ise Diamond Premium Otel, Stone Grup ve Nashira Otel ödül almaya hak kazandı.

dsc_2974

Yarışlarda Manavgat Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ise Grup 2’incisi olurken,15 yaş altı gruplarda İstek Koleji birinciliği elde etti. Ayrıca amacı olmayan kano yarışlarına katılanlar ve animasyon ve teknik katkı verenler de ödüllendirildi. Dragon yarışlarında başarılı olanlara madalya, kupaları Belediye Başkanı Şükrü  Sözen, TİSOYAB Başkanı Hüseyin Aydoğan, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz, birim müdürleri ve Türkiye kano federasyonu Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay tarafından verildi. 3. Gün yapılan profesyonel kano yarışlarında ise Samsun Anakent Belediyesi Spor Kulübü 1’inci, İstanbul Teknik Üniversitesi 2’inci, Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü 3’üncü, Mehmet Akif  Ersoy Hastanesi ise 4’üncü oldu. Profesyonel takımların ödül töreni öncesinde 10. Yıl Marşı eşliğinde su üstünde ve kıyıda yaptığı bayraklı geçiş ise herkesi duygulandırdı. Ödüllerini oldukça neşeli bir ortamda alan takımlar, sevinçlerini dans ederek paylaştı. Başkan Şükrü Sözen, katılımcı tüm takımlara teşekkür ederek, sporun birleştirici gücünün Manavgat’ta insanları bir araya tutmaya devam edeceğini ve Manavgat Belediyesinin her zaman buna aracılık edeceğini söyledi.

709 total views, 2 views today

Top