Haber
Home > Ekonomi > Özden ; Manavgat’ın e-ticaretle buluşmasını istiyoruz

Özden ; Manavgat’ın e-ticaretle buluşmasını istiyoruz

“Adım Adım Elektronik Ticaret (E-Ticaret)” eğitimi sonunda konuşan MATSO Yönetim Kurulu Üyesi Baykal Özden e-ticaretin gelecekte; ticaretin olmazsa olmazları arasında yer alacağını belirterek 15 binden fazla e-ticaret sitesi bulunan Türkiye’de pazarın yaklaşık 25 milyar TL’ye ulaştığını söyledi.

20161102_001

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Girişimcilik Akademisi tarafından üyelere yönelik düzenlenen eğitim ve seminerler sürüyor. MATSO tarafından üyelerine yönelik olarak Toplantı Salonu’nda gerçekleşen “Adım Adım Elektronik Ticaret (e-ticaret)” eğitimi, eğitmen Teyfik Rüştü Aydın tarafından verildi. İki gün süre ve yoğun katılımın olduğu eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları MATSO Yönetim Kurulu Üyesi Baykal Özden tarafından verildi.

E-ticaret dünyada olduğu gibi Türkiye’de de baş döndürücü bir hızla büyüyor

MATSO Yönetim Kurulu Üyesi Baykal Özden,  Türkiye’de 15 binden fazla e-ticaret sitesi bulunduğunu belirterek pazarın yaklaşık 25 milyar TL’yi ulaştığını belirtti.  E-ticaretin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de baş döndürücü bir hızla büyüdüğünü vurgulayan Özden, geleceğin pazarının e-ticarette olacağını söyledi. E-ticaretin 1995 yılından sonra internet kullanımının artmasıyla ortaya çıktığını ifade eden Özden,  “Her geçen gün gelişen ve çeşitlenen ödeme sistemleri altyapısı ile Türkiye’nin e-ticaretin gelişimi için önemli bir potansiyele sahip.  Türkiye’de e-ticaretin önemli bir büyüme potansiyeli taşıdığını görüyoruz” dedi.

Manavgat’ın e-ticaretle buluşmasını istiyoruz

E- ticaretin gelecek altın çağını yaşacağını işaret eden Özden, “ilçenin e-ticaretle buluşmasını ve e-ticaret üzerinden satış yapan firmaların artmasını istiyoruz. Bu nedenle geçen yıl olduğu gibi bu yılda e-ticaret ile ilgili eğitim düzenledik. Bu tür eğitim ve seminerlerimiz sürecek” diye konuştu.

Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

631 total views, 2 views today

Top