Haber
Home > Ekonomi > MATSO’dan Çağrı; İşyeri kiralarını TL’ye çevirin

MATSO’dan Çağrı; İşyeri kiralarını TL’ye çevirin

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş yazılı bir açıklama yaparak, işyeri kiralarının döviz yerine Türk Lirasına (TL)  dönüştürülmesi çağrısında bulundu.

Başkan Boztaş yaptığı yazılı açıklamada döviz kurlarındaki hareketlilik ve Manavgat ekonomisi ne değinerek ilçedeki gayrimenkul sahiplerinin işyeri kiralarını döviz yerine TL’ye dönüştürmesi çağrısında bulundu.

Manavgat ekonomisinde en önemli gelir kaynağının turizm olduğunun altını çizen Boztaş, turizmde yaşanan düşüşler nedeniyle ilçe esnafının büyük kısmının sıkıntılı bir sezon geçirdiğini söyledi. İlçe ekonomisinin başat sektörünün turizm olması nedeniyle sıkıntılı olan ilçe esnafının döviz kurlarında ki dalgalanmayla daha zor duruma düştüğünü ifade etti.  Döviz kurlarındaki dalgalanmalardan en fazla etkilenen yerlerden birisinin Manavgat olduğunun altını çizen Boztaş, “Sıkıntılı olan ilçe tüccar ve esnafımızın kiraları genelde döviz üzerinden ödüyor.  Bu sıkıntılı duruma bölgemizde turizmin kötü gidişinin ardından döviz kurundaki dalgalanmalar eklenince esnafımız bu durumdan daha da etkilendi” dedi.

Tüccar ve esnafımızın direncini arttırın ticaret hayatlarına destek olun

Döviz ve faiz dalgalanmalarından ülke ve ilçe ekonomisinin daha fazla etkilenmemesi için herkese görev düştüğünü vurgulayan Başkan Boztaş, “24 Kasım 2015 tarihinde uçak kriziyle birlikte başlayan ve bu yılda devam eden turizmde yaşanan sıkıntılardan nedeniyle ilçe esnafımız zor bir dönem geçiriyor.  Turizmdeki düşüşe bir de dövizdeki hareketlilik eklenince sıkıntılı olan esnafımız daha da zor duruma düştü.  İlçemizdeki gayrimenkul sahiplerinin tüccar ve esnaflarımızın kiralarını 24 Kasım 2015 tarihinde uçak krizi öncesindeki döviz kuruna sabitleyerek döviz yerine TL’ye dönüştürmesi çağrısında bulunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanımızın çağrısını destekliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını desteklediklerini ifade eden Boztaş, Özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısından sonra ülkemizin dört bir tarafında kampanyalar başlatan esnaflarımızla, iş adamlarımızla gurur duyuyoruz. Küresel güçlerin döviz dalgalanmalarıyla ekonomimizde kriz yaratma çabalarına, karşı millet olarak Türk Lirasına sahip çıkılması takdire şayandır”.

TL’yi korumakla vatanı korumak eş değerdir

“Son günlerde halkımızın dövizlerini TL’ye dönüştürmeye başlamasıyla, TL’miz yabancı paralar karşısında yeniden değer kazanmaya başladı. TL’yi korumakla vatanı korumak eş değerdir. TL’nin gücü 78 Milyon insanımızın alın teridir. TL güçlüdür, ülke olarak daha da güçlü olabilmesi için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz” dedi.

611 total views, 1 views today

Top