Haber
Home > Sosyal > Manavgat Yardımlaşma Platformu Lokma Dağıttı

Manavgat Yardımlaşma Platformu Lokma Dağıttı

Manavgat’ta dar gelirli ailelere ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak için hayırsever vatandaşlar tarafından oluşturulan Manavgat Yardımlaşma Platformu, Cumhuriyet Meydanında şehitlerin ruhu için lokma tatlısı dağıttı.

gopr9164

Manavgat Yardımlaşma Platformu’nun organizasyonuyla, Güllük Ekmek Fırını’nın desteğiyle Cumhuriyet Meydanında şehitlerin ruhu için lokma tatlısı dağıtıldı. Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Yardımlaşma Platformu Başkanı Suat Demirtraş, Güllük Ekmek Fırını sahibi Emrah Kaya ve platform üyelerinin katıldığı etkinliğe, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Manavgat Yardımlaşma Platformu Başkanı Suat Demirtaş, Platform olarak şehitlerin ruhu için Güllük Ekmek Fırını’nın desteğiyle lokma tatlısı dağıttıklarını belirterek, ” İnşallah Allah kabul eder. Bu vesileyle de daha çok aileye ulaşabiliriz. Bizlere destek olan Manavgat Kaymakamımız Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanımız Şükrü Sözen, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Ahmet Boztaş ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

İnsanlara yardım etmek amacıyla kurdukları platformun kısa sürede büyüdüğünü ifade eden Demirtaş, “Platformumuz, çevremizde yaşayan insanların ihtiyaçlarını giderebilmek, onlara odun, yiyecek, giyecek, erzak, ayakkabı, yeri geldiğinde ilaç parası ve kira yardımı gibi konularda yardımcı olmaya çalışıyor. Devletimizin yetişemediği yerlerde sivil toplum olarak bu konulara öncülük ediyoruz. İnsanlara kesinlikle ve kesinlikle sonuna kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz ve bunun arkasında da duruyoruz. Sadece bir aylık erzak verip ardından orayı unutmuyoruz. İki aylık, üç aylık gerekirse aileye iş imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Eğer ki yardımla ilgili  teknik konularda, kaymakamlıkla, belediyeyle ilgili bilmedikleri konularda kanunen onları  yönlendirme çalışıyoruz. Örneğin, fakirlik maaşı gibi, kaymakamlık yardımı, sosyal yardımlaşma yardımı gibi konularda insanların yardım alabilmesi açısında onları yönlendirmeye çalışıyoruz. Kuruluşumuzun amacı sadece ve sadece insanlara yardım edebilmek” diye konuştu.

674 total views, 1 views today

Top