Haber
Home > Eğitim > MATSO Turizm Fakültesi 24 Aralık’ta açılıyor

MATSO Turizm Fakültesi 24 Aralık’ta açılıyor

Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin resmi açılış töreni 24 Aralık 2016 Cumartesi Günü saat 14.00’da Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katımı ile gerçekleşiyor.

Akdeniz Üniversitesi (A.Ü.) Manavgat MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Hacer Bakır Sert, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO)  Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş’ı makamında ziyaret etti.  Dekan Yardımcısı Doçent Dr. Oğuz Nebioğlu, öğretim görevlileri ve öğrencilerin de yer aldığı ziyarette Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin açılışı ve planlanması üzerine görüşüldü.

20161219_002

Dekan Sert,  MATSO’ya teşekkür etti

Manavgat MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Hacer Bakır Sert, Fakülte’yi yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi; “Fakülte binamızı yaptıran Sayın Başkanım Ahmet Boztaş başta olmak üzere MATSO Yönetimi ve Meclis Üyelerine çok teşekkür ediyorum. 24 Aralık Cumartesi günü resmi açılışını yapacağımız fakülte binamızı 10 ay gibi kısa sürede tamamlayarak üniversiteye devrettiler” diye konuştu.

Açılışa Bakan Çavuşoğlu ve Hisarcıklıoğlu katılacak

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin açılışının 24 Aralık 2016 Cumartesi Günü saat 14.00’da geniş bir katılımla gerçekleşeceğini belirterek tüm hazırların tamamlandığını belirtti.  Manavgat halkını açılış törenine davet eden Başkan Boztaş, “Kalabalık bir davetli topluluğunun yer alacağı açılışımız Dış İşleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katımı ile gerçekleşecek” dedi.  Fakültenin eğitim öğretime açılmasında ve kadro tahsisi yapılmasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun çok emeği olduğunu ifade eden Boztaş,  “ Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ederim. Sayın Bakanın nezdinde başlangıçtan bugüne kadar emeği geçen siyasi ve teknik ekipler, defterdarlık ile Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Bu yıl öğretime başlayan fakültenin kapasitesi 5000 öğrenci

Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin inşaatının tamamlanarak öğretime başlaması ile ilçede kurulacak olan üniversitenin temelini atmış olduklarını dile getiren Boztaş “53 bin 600 metrekare alanın üniversite yerleşke alanı olarak ilan edildi. Alanda MATSO turizm Fakültesinin yanı sıra birçok fakülte yapılabilecek. Manavgat’ta iki fakültenin daha yapılması ile Üniversite kurulabilecek” dedi.  Boztaş, bu yıl sıkışık bir zaman dilimde açılan fakültenin 5000 öğrenci kapasiteli olduğunu söyledi.

Fakülte inşaatı 10 ayda tamamlandı

Başkan Boztaş, göreve geldikten sonra fakülte binasını yaptırabilmek amacıyla çalışmalara başladıklarını belirterek, geçtiğimiz yıl 27 Ağustos 2015 tarihinde temelini attıkları fakülte binası inşaatını 10 ay gibi kısa sürede tamamladıklarını söyledi.

Belediyelere Teşekkür etti

Fakülte yapılması kararının ardından bu güne kadar geçen sürede Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Manavgat Belediyesi’nin katkılar yaptığını hatırlatan Başkan Boztaş, “Belediyelerimiz Fakülte arazinin imar çalışması, peyzaj ve çevre düzenlemesinin yanı sıra su ve kanalizasyon bağlanmasında destek ve katkılar sağladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mendres Türel ve Manavgat Belediyesi Şükrü Sözen nezdinde tüm katkı sağlayan teknik birimlere teşekkür ederim” diye konuştu.

688 total views, 3 views today

Top