Haber
Home > Asayiş > CHP Manavgat; Ülkemizde Artan Terör Saldırıları Birlik ve Beraberliğimize Saldırıdır

CHP Manavgat; Ülkemizde Artan Terör Saldırıları Birlik ve Beraberliğimize Saldırıdır

Ülkemiz  son 1 haftadır polis ve askerlerimize yönelik olarak yapılan hain terör olaylarında büyük acılara maruz bırakılmıştır. Geçtiğimiz hafta İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan terör olayında, canlarını bu vatan için feda eden polislerimizin acısı dinmeden Kayseri ‘deki olayda askerlerimiz yine teröre kurban verilmiştir. Son olarak ta Rusya Büyükelçisi terör saldırısında katledilmiştir. Rusya ile ilişkilerimiz yeni yeni düzelmişken yapılan bu saldırının neticesinde Türkiye, Antalya ve özellikle Manavgat’taki turizmcilerimizin ve esnafımızın önümüzdeki süreçte ne kadar zarar göreceği belirsizdir.

 

CHP Manavgat İlçe Başkanlığı olarak ülkemizi haince bölmeye çalışan terörü,  şiddetle lanetliyor, başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımız olmak üzere, İstanbul Beşiktaş ve Kayseri’de şehit olan polis, asker ve sivillerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

 

Ancak Türkiye’de terör olaylarının AK Parti iktidarının yurt içi ve yurt dışında yürüttüğü yanlış politikalar ile yönetim ve istihbarat zafiyeti nedeniyle iyice arttığı bir gerçektir. Hangi odaktan gelirse gelsin, adı ne olursa olsun “Terör bir insanlık suçudur”… Terör olaylarının kökü, kınama, başsağlığı, rahmet mesajlarıyla değil, kararlı politikalar ve istikrarlı bir hükümetin icraatları ile kazınabilir.

 

Yanlış ülke yönetimi ekonomiyi de olumsuz etkilemektedir. Doların fırlamasıyla ülke içinde fakirlik ve işsizlik artmakta, geçim standartları giderek düşmektedir. Ülkemiz bir kaos ortamındadır. Bölgemizde pek çok turizm yatırımcımız otellerini bu yaz sezonunda açamamıştır. Geçimini turizmden sağlayan Manavgat esnafımızın geçtiğimiz yılki kaybı oldukça büyüktür.

 

Hal böyleyken  MHP İlçe Başkanı Sayın İsmail Hakkı Karadağ ulusal yayın yapan bir televizyon kanalında anlam veremediğimiz bazı açıklamalara yer vermiştir.

 

Sayın Karadağ’ın, “Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve CHP Manavgat İlçe Örgütü ile birlikte gerçekleştirdikleri yol çalışması protestosuna MHP olarak DEVLETE KARŞI OLDUKLARI İÇİN KATILMADIK”  ifadelerini kullanması “SİYASET BİLMEZLİK, TOPLUMSAL FARKINDALIKTAN YOKSUNLUK, UMURSAMAZLIK sözleri olarak değerlendiriyoruz.

 

Manavgat halkımız şunu çok iyi bilmelidir ki, halkın partisi CHP olarak biz her zaman sorumluluklarımızın bilincinde olduk. Halkımızın yanında yer aldık.

Cumhuriyet Halk Partisi devlet kuran bir partidir. CHP hiçbir zaman devleti aşağılayacak, küçük düşürecek eylemlerde bulunmamıştır, bulunmaz da …Ayrıca basın açıklaması yapmak  anayasal bir haktır. Manavgat Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen de aynı şekilde anayasal hakkını kullanmıştır. Manavgat’ın bütün siyasi yapıları ve kent dinamiklerini de içine alarak, kent halkını bilgilendirmek devlete karşı bir duruş olarak değerlendirilemez. Bunu siz nasıl devlete karşı bir duruş olarak değerlendirirsiniz?

Bizler de partimizin belediye başkanının her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Ayrıca Büyükşehir Yasası’na dayandırılarak en büyük ve en önemli caddelerimiz, barajlarımız, gelirlerimiz, limanlarımız elde gitti. Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen, bunların mücadelesini verirken neredeydiniz? Toplantıya katılacağınızı söyleyip, katılmadınız. Bir kentte Siyasi partiler beraber hareket ederlerse başarı yakalanır. Birlikten kuvvet doğar. Siz bu birlikteliklerin içerisinde hiçbir zaman yer almamayı tercih ettiniz. Biz isterdik ki Manavgat’ın değerlerine hep beraber sahip çıkalım. Ama şimdi çıkıp ulusal kanallarda süslü cümlelerle Büyükşehir Yasası’nı eleştiriyorsunuz. Zamanında bizlerin yanında yer alıp duruş gösterseydiniz söyleyecek sözünüz olur. Ama şimdi buna hakkınız yok.

 

Ayrıca tabelalarla ilgili olarak Manavgat Belediyesi’ni de haksız yere itham etmektesiniz. Belediyemiz sadece etkinlik ve hizmet duyurularının haricinde tabela asmamaktadır. İş yapmadığı yerlere, en ücra köylerde bile Menderes Türel’in “iyi gelecek” tabelaları bulunmaktayken, belediyemizin etkinliklerini ve hizmetlerini duyurması suç olmasa gerek. MHP’nin Manavgat’ta ulusal kanallar vasıtasıyla yürüttüğü popülist siyaseti şiddetle kınıyor, haklı söylemlerde bulunmalarını istiyoruz.

 

Saygılarımızla.

CHP Manavgat İlçe Örgütü

714 total views, 3 views today

Top