Haber
Home > Ekonomi > MATSO üyelerine müjde

MATSO üyelerine müjde

MATSO’nun, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) aracılığı ile yaptığı ısrarlı girişimler sonucu üyelerin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı adına vergi dairesi ya da bankaya yatırdıkları ticaret sicili harçları için zaman kaybı olmadan Oda bünyesinde alınabilmesinin yolu açıldı

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Oda üyelerinin zaman kaybını önlemek amacıyla TOBB aracılığı ile yaptıkları ısrarlı girişimlerin sonuç verdiğini belirterek MATSO üyelerinin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ticaret sicili harcını vergi dairesi ve bankaya gitmeden Oda bünyesinde yatırabilmenin yolunun açıldığını söyledi.

Göreve geldikleri günden beri Oda üyelerinin yaptıkları işlemeleri kolaylaştırmanın yolunu açmak amacıyla bakanlık ve TOBB bünyesinde çok sayıda girişimde bulunduklarını hatta Oda binası içerisine banka veznesi koydurmak amacıyla yoğun çaba gösterdiklerini hatırlatan Boztaş,  ısrarlı çabalarının sonuç verdiğini ifade etti. Boztaş, “Üyelerimiz Odamızın kurulduğu günden bu yana Gümrük ve Ticaret Bakanlığı adına yatırdıkları Ticaret sicil işlemlerinin harçları sadece banka yada vergi dairesine yatırılabiliyordu. Üyelerimiz harç ödemesi için vergi dairesine veya bankaya gitmek zorunda kalıyordu. Üyelerimiz tarafından bu konuda çok fazla şikâyet alıyorduk. Bu işlemlerde üyelerimizin hem zaman hem de daha fazla masraf etmelerine yol açıyordu. Göreve geldiğimiz anadan itibaren üyelerimizin boşu giden zamanlarını ve masraflarını önlemek adına TOBB aracılığı ile ısrarlı girişimlerde bulunduk. Israrlı girişimlerimiz sonuç verdi. Artık üyelerimiz zaman kaybı yaşamadan bu harçları Gümrük ve Ticaret Bakanlığı adına odamız bünyesinde yatırabilecekler” diye konuştu.

Alınan karar neticesinde Tacir ve İş insanın işlerinin artık daha da kolaylaşacağını kaydeden Boztaş, Oda üyelerinin işlemlerinin kolaylaşmasının yanı sıra mali yükümlülükten ve zaman kaybından kurtulacağını vurguladı.

MATSO e-Oda sistemine doğru ilerliyor

MATSO’nun teknolojik yenilikleri takip eden ve üyelerinin hizmetine sunan bir Oda olduğunu İfade eden Başkan Boztaş,  MATSO’nun www.matso.org.tr  web sayfası üzerinden üye aidatları borçlarının sorgulandığı ve tahsil edilebildiğini söyledi.  Boztaş, Oda olarak e-MATSO’ya doğru ilerlediklerini söyledi.

MATSO 5 yıldızlı bir Odadır

Üyelerine hizmet verme kalitesi bakımından ve uluslararası standartlar bakımından MATSO’nun 5 yıldızlı oda konumunda olduğunu söyleyen Başkan Boztaş, MATSO’nun bunu 2 yıl önce bağımsız uluslar arası akreditasyon firmasının denetimi sonrasında bu unvanı aldığını belirtti. MATSO’nun  5 yıldızlı bir Oda olduğunu TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun defalar hatırlattığını söyleyen Boztaş, “Üyelerimize daha iyi ve kaliteli hizmet vermek için çalışıyoruz. Kalitemizi her geçen gün daha da artıracağız. MATSO hizmet verme kalitesi bakımından dünya standartlarında bir oda. MATSO’nun hizmet verme kalitesi bakımından Almanya Berlin, Fransa Paris ve İngiltere Londra ticaret ve sanayi odalarından bir farkı yok” diye konuştu.

716 total views, 1 views today

Top