Haber
Home > Sosyal > Büyükşehirden Kamuoyuna Duyuru

Büyükşehirden Kamuoyuna Duyuru

Antalya’da bazı kötü niyetli kişilerin Antalya Büyükşehir Başkanlığı’nın adını kullanarak Halep’e yardım kampanyası için iş adamlarından para toplayarak, dolandırıcılık yaptığı tespit edilmiştir.

Antalya Valiliği’nin 15.12.2016 tarihli izni ile Suriye’deki iç savaş sebebiyle Halep kentinde açlık çeken ve yardıma ihtiyacı olan bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamak üzere Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak nakdi ve ayni yardım kampanyası başlatılmıştır. Kampanya 1 ay sürecektir. Bugüne kadar toplanan yardımlarla 9 TIR’dan oluşan yardım konvoyu Halep’e ulaştırılmıştır.

Bu süreçte, insani yardım kampanyasının adını kullanarak, yardımsever halkımızı dolandırmak isteyen kötü niyetli kişilerin türediği belirlenmiştir. Bu kişilerin telefonla aradıkları iş adamlarına kendilerini Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri olarak tanıtıp, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın selam ve yardım ricasını ileterek para talep ettikleri tespit edilmiştir. Sahte cep telefonu numarası kullanan bu dolandırıcılar, sahte hesap numarası vererek, yardım paralarını bu hesaba aktarılmasını istemektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yardım kampanyaları için vatandaşlarımızı telefonla arayarak, para talep etme gibi bir uygulaması hiç olmamıştır.

Büyükşehir Belediyesi’nin Halep’e Yardım Kampanyası için TR 22 0001 5001 5800 7305 4132 17 IBAN nolu resmi bir hesap açılmıştır ve yardımlar sadece bu hesapta toplamaktadır. Bunun dışında başka bir hesap numarası bulunmamaktadır.

Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olmalı, dolandırıcı olan bu kişilere itibar etmemelidir. Büyükşehir Belediyesi personeliyle yüz yüze gelmeden, sahtekarlara telefonda yardım parası aktarılmaması ve yardımseverlik duygularımızın incitilmesine izin verilmemesi gerekmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Antalya Büyükşehir Belediyesi

850 total views, 1 views today

Top