Haber
Home > Eğitim > Başarılı Minikler Ayakkabı Bağlamayı Öğrendiler

Başarılı Minikler Ayakkabı Bağlamayı Öğrendiler

Başarı Koleji 1.sınıf öğrencileri öğretmenleri yardımıyla ayakkabılarını bağlamayı öğrendiler.
Başarı Koleji İlkokul Müdürü Ali İbrahim ÖZ koordinatörlüğünde, 1.sınıf öğretmenleri Mehmet Kendir, Ayşe Yılmaz ve Nesrin Süzük denetiminde uygulanan projede öğrenciler ayakkabı bağlamayı eğlenerek öğrendiler.
Konu ile ilgili açıklama yapan İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz “Ayakkabı bağlamak çocuk gelişim dönemlerinden biri olan oyun döneminin gelişimsel bir görevidir. Gelişimi normal seyreden bir çocuğun birinci sınıftan itibaren ayakkabı bağlamayı öğrenebileceği varsayılır.

Bu konudaki diğer bir önemli nokta oyun çağını yaşamakta olan çocuğun ayakkabısını bağlayarak özgürce hareket etmesidir. Bir çocuk için anne-babası olmadan da kendi başına bir şeyleri başarmanın, bu anlamda büyüyerek özgürleşmenin ilk adımıdır ayakkabısını kendi başına bağlayabilmek. Biz de bu bilgiler ışığında 1.sınıf zümresi öğretmenlerimiz ile birlikte güzel bir projeyi hayata geçirdik. Öğrencilerimizin mutluluğu ve bir şeyler başarmış olmanın onalar verdiği güven bizleri son derece memnun etti. Öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve destek olan herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

497 total views, 3 views today

Top