Haber
Home > Eğitim > Başarı TEOG Şampiyonlarını Altınla Ödüllendirdi

Başarı TEOG Şampiyonlarını Altınla Ödüllendirdi

Başarı Koleji öğrencileri, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı 1.Ortak Sınavında (TEOG-1’de) olağanüstü bir başarıya imza attı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılan 8. sınıflar 1. Dönem Ortak Sınavında Başarı Koleji’nden 2 öğrenci tüm soruları doğru cevaplandırarak Türkiye 1.si oldu. Başarı Koleji Yönetimi Türkiye Birincisi olan 2 öğrencisini altın ile ödüllendirdi.
2 (2)
Başarı Koleji’nde düzenlenen ödül törenine Türkiye 1.si anaokulundan itibaren Başarı Koleji öğrencisi olan Nur Uçar ve Mithat Şaffak’ın aileleri, Başarı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Numan Gödek, Başkan Yardımcısı Erdoğan Yılmaz, Genel Müdür Nazmi Ünal, Ortaokul Müdürü Savaşkan İlmak, İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz, Yabancı Diller Bölüm Başkanı Aysel Ünal Keleş ve şampiyon öğrencilerin öğretmenleri katıldı.

Düzenlenen ödül töreninde bir konuşma yapan Başarı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Numan Gödek, TEOG sınavında Manavgat’ta tek okulda Başarı Koleji’nden 2 Türkiye birincisi olmasından büyük mutluluk ve gurur duyduklarını belirterek, “Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize, herkese çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin bu başarılarının bundan sonraki hayatlarında da artarak devam etmesini ve ikinci TEOG sınavında da çıtayı yükseltecek başarılar elde etmelerini diliyorum.” dedi.

MANAVGAT’TA TEK OKULDA 2 TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ…

Başarı Koleji Ortaokul Müdürü Savaşkan İlmak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, TEOG sınavının resmi sonuçlarını açıklaması ile öğrencilerinin başarılarının tescillenmiş olduğunu belirtti. Buna göre Başarı Koleji’nin 2 öğrencisinin Türkiye 1.si olmasının yanı sıra; ‘120 sorunun 119’una doğru yanıt veren 9 öğrencisi, 118’ine doğru yanıt veren 7 öğrencisi, 117’sine doğru yanıt veren 8 öğrencisi olduğunu; sınava katılan 95 öğrencinin 120 soruda ilk 30 öğrenci ile 117.9 net ortalaması, ilk 50 öğrenci ile 116.4 net ortalaması, toplam 95 öğrenci ile 107.6 genel net ortalaması ile erişilmesi güç bir başarıya imza attıklarını vurguladı. İlmak, bir kez daha zirvede yer almanın, bilhassa ‘Manavgat’ta ve tek okul çatısı altında bu rekor rakamlara erişmenin’ haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

İlmak, açıklamasında, sınava 95 öğrenciyle katıldıklarını ve her bir testte öğrencilere 20’şer sorunun, toplamda ise 120 sorunun yöneltildiğini belirterek “95 öğrencimizden Fen sınavında 67’si, İngilizce sınavında 57’si, Sosyal (T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük) sınavında 47’si, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavında 25’i, Matematik sınavında 17’si, Türkçe sınavında ise11’i kendilerine yöneltilen 20 sorunun tamamını doğru yanıtladı.
Bu önemli başarıya imza attıkları ve Manavgat’ta bir kez daha zirvede yer aldıkları için; öğrencisiyle, öğretmeniyle, personeliyle yöneticisiyle ve bu başarının esas ilham kaynağı olan velileriyle birlikte ortak ve haklı bir gurur yaşadıklarını söyledi.

Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal, “Manavgat’tan toplamda 4 tane çıkan Türkiye Birinciliğinin 2 tanesinin Başarı Koleji çatısı altında olması bizler için büyük bir gurur ve onur kaynağı oldu. Bu başarılar için çok çalıştık ama daha fazlasını yapmaya hazırız. Bu doğrultuda gereken çalışmalarımızı, plan ve programlarımızı yaptık. Ekip olarak öğretmen, idare ve velilerimiz işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizden aynı başarıyı hatta daha fazlasını 2. dönem yapılacak TEOG Sınavında da bekliyoruz. Bu başarının mimarları olan öğrencilerden sonra anne-babalar ve öğretmenlerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler anne-babalarıyla birlikte davet edilerek plaketleri ve altınları takdim edildi. Ödül töreni TEOG şampiyonlarına özel hazırlanan pastanın kesimi ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

1,019 total views, 4 views today

Top