Haber
Home > Doğaya Saygı > Manavgat TEMA İyilik Peşinde Koşuyor

Manavgat TEMA İyilik Peşinde Koşuyor

Bu yıl 12. gerçekleşecek olan ‘Uluslararası Runatolia Antalya Maratonu’ 4-5 Mart tarihlerinde Antalya’da koşulacak. Maraton kapsamında yarışlara ve halk koşusuna 12 bin kişi katılacak.
1457366611_DSC_3874-1024x684
Runotalia’da 5 Mart Pazar günü 10 kilometre koşusu, yarı maraton ve tam maraton, tekerlekli sandalyeli engelliler koşusu yapılacak. Yarışların başlangıç noktası Atatürk Kültür Parkı Cam Piramit yanı olurken, 8 bin profesyonel koşucunun katılımı bekleniyor. Sporcular 42 kilometrelik parkurda birinci olmak için mücadele edecek. İki gün farklı kategorilerde düzenlenecek yarışlara toplamda 12 bin koşucunun katılması bekleniyor.

“İYİLİK PEŞİNDE KOŞACAĞIZ”
Manavgat’tan ise 30’un üzerinde kişi ‘Uluslararası Runatolia Antalya Maratonu’nda TEMA Vakfı yararına koşacak. TEMA’nın Ağaç Kardeşliği Projesi için koşacak olan Manavgatlıların sayısı gün geçtikçe artıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Manavgat TEMA Temsilcisi Şenay Malbora; “TEMA için iyilik peşinde koşuyoruz. TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği Projesi kapsamında uygulanacak doğa eğitim programıyla çocukların doğada yaparak, yaşayarak öğrenmesini sağlamayı, doğayla giderek azalan ilişkilerini güçlendirmeyi ve oluşturacağı Adım Adım – Çocuklar Hatıra Ormanlarıyla erozyonla mücadeleye katkı sunmayı amaçlıyor.
Antalya-2017-TEMA-Ağaç Kardeşliği projesini destekleyeceğiz. 5 Mart 2017 günü İyilik Peşinde Koşacağız, adımlarımıza anlam katacağız. Her bağışla; bir çocuğun TEMA’nın “Orman Ekosistemi ve Yaşamın Çeşitliliği” konulu doğa eğitim programına katılması ve Adım Adım – Çocuklar Hatıra Ormanlarının oluşturulması sağlanacak. Manavgat’ta koşucu sayımız geçen yıla oranla daha fazla. Tüm koşuculara duyarlılıkların ötürü teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Haber: Duygu KAYA

910 total views, 2 views today

Top