Haber
Home > Atatürk > MESO Bursa ve Çanakkale Turundan Döndü

MESO Bursa ve Çanakkale Turundan Döndü

Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) tarafından düzenlenen Bursa & Çanakkale Kültür Turu 84 kişinin katılımıyla başlayarak 2 Otobüs yola çıktı.
MESO 096
Manavgatlı Esnafların ilk durağı Osmanlı Devletine başkentlik yapmış olan Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerinin bulunduğu Bursa oldu. Bursa da yapılan sabah kahvaltısının ardından şehir gezisine başlayan Esnaflar akşam saatlerinde Çanakkale’de ayarlanan Otele geçtiler.
MESO 033
Sabah erken saatlerde feribot ile Gelibolu’ya gidilerek Kurtuluş savaşı yıllarını yerinde Rehberler eşliğinde inceleyen MESO Üyeleri bolca fotoğraf çekimi yaptılar. Çanakkale’de aynalı çarşı ziyaretinin ardından yola çıkarak Manavgata gelen Esnaflar Programı düzenleyen Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Çelik’e teşekkürlerini iletti.
Güzel hava şartlarının sayesinde keyifli bir program geçiren Esnaflar Oda Başkanı Hasan Çelik’ten Kültür Turlarının devam etmesini ve en kısa sürede Karadeniz Turu ayarlamasını istedi.
MESO Başkanı Hasan Çelik yaptığı açıklamada; ‘‘3 yıllık görev sürecimiz de Esnaflarımız için sayısız program düzenledik. Gerek eğitimler, seminerler olsun gerek kahvaltılı toplantılar olsun gerekse de Kültür ve Fuar turları olsun. Bizler bu programları Esnaflarımız için onların birbirini tanıması kaynaşması kendilerini geliştirebilmeleri değişik yer ve kültürleri yerinde incelemeleri için gerçekleştirdik. Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı Esnaflarımız ile birlikte yönetiyoruz. Onların talepleri, istekleri ve ihtiyaçları yapacağımız programın temelini oluşturuyor bizlerde üstüne koyarak bu programları tertip ediyoruz. Odamız öncülüğünde Fuar ve Gezi turlarımız devam edecek. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz Tur Programlarını hep kendimiz organize ettik. Bu turda Üyelerimizin Rehberler eşliğinde ve daha kapsamlı gezi programı alabilmeleri, konaklama ve diğer hizmetlerde bir olumsuzluğun önüne geçmek için profesyonel bir yardım alarak Jolly Tur ile ortaklaşa bu turu düzenledik. Jolly Tura ve Rehberlerimize de buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Bilindiği üzere odamızda da yabancı dil kurslarımız devam etmekte. Kursumuzun ardından da yine Esnaflarımız için değişik Eğitim ve Seminerler düzenleyeceğiz. Katılan bütün üyelerimize bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. ’’Diyerek sözlerini tamamladı.

556 total views, 3 views today

Top