Haber
Home > Manavgat > Manavgat’ta Orman Haftası kapsamında 2000 fidan dikildi

Manavgat’ta Orman Haftası kapsamında 2000 fidan dikildi

21-26 Mart Orman Haftası Manavgat’ta düzenlenen etkinlikle kutlandı. 21-26 Mart Orman Haftası nedeni ile Manavgat Kaymakamlığı, Manavgat TEMA Vakfı, Manavgat Orman İşletmesi, Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki okullar ve Manavgat Başarı Koleji katkıları ile birlikte Kavaklı Mahallesinde fidan dikimi yapıldı.
17309223_598938380276821_4312450876717127361_n
Gerçekleşen etkinliğe Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Orman İşletme Müdürü İsmail Hacıoğlu, Manavgat TEMA Temsilcisi Şenay Malbora, protokol üyeleri, 75. Yıl Anaokulu, Dikmen İlkokulu, Milli Egemenlik Ortaokulu, Başarı Koleji İlkokulu, Küçük Hasan İlkokulu, Atatürk Anaokulu, Fark Anadolu Lisesi, Manavgat Anadolu Lisesi, Fatih Anadolu Lisesi, Şehit Uğur Yıldız İmam Hatip Ortaokulu, İstek Koleji Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri, Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları katıldı.
17308765_598944076942918_2046565656848113623_n
Manavgat Orman İşletme Müdürü İsmail Hacıoğlu yaptığı konuşmada, Nevruz Bayramını ve Orman Haftasını kutlayarak,etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.
“DOĞAYA, YEŞİLE KIYMET VERMEK İÇİN AĞAÇ DİKMEKTEN İŞE BAŞLIYORUZ”
Etkinlikte konuşan Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü; “ Bu haftalarda insanlarımıza, gençlerimize, öğrencilerimize ormanın, yeşilin, genel anlamda doğanın ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Doğaya yeşile kıymet vermek için ağaç dikmekten işe başlıyoruz ve bu bilinci geliştirmeye çalışıyoruz. Bunun için burada toplandık, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah ömrümüz hep böyle güzel bahar günleri gibi geçsin diyorum, hepinizin hem nevruzunu, hem Dünya Ormancılık Gününü hem de Orman Haftasını kutluyorum” dedi.
“ORMANA VE YEŞİLE SAHİP ÇIKIP, ONLARI ÇOĞALTMALIYIZ”
Manavgat TEMA Temsilcisi Şenay Malbora ise konuşmasında; “ Burada Orman Haftası nedeniyle toplandık, her yıl olduğu gibi bu yıl da ormanlarımızı ve yeşili korumamız ve çoğaltmamız gerektiğini söylemek istiyorum. Ormansız hayat olmaz, bunun için de ormana ve yeşile sahip çıkıp, çoğaltmalıyız. Birazdan dikeceğimiz fidanlar, bizlere, gelecek nesillere orman olarak dönüş yapacak. Ayrıca Hz. Peygamber’imizin; “Kim bir fidan diker veya ekin eker de bundan insanlar ve kuşlar faydalanırsa bunlar onun için hayır ve berekettir” hadisini ileterek sözlerimi tamamlıyorum. Etkinliğimize katılan ve emeği geçen herkese ve orman emekçilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Etkinlikte ayrıca öğrenciler tarafından şiirler ve kompozisyonlar okundu ve halkoyunları gösterisi yapıldı. Fidan dikiminin ardından etkinlik sona erdi.
Ayrıca 22 Mart Dünya Su Günü nedeni ile su kirliliğine dikkat çekmek ve hayat kaynağımız suyu anlatmak nedeni ile, 22 Mart 2017 (bugün) saat:10:00’da Manavgat Cumhuriyet Meydanı’ndan AKM(Atatürk Kültür Merkezi)’ye kadar ‘’su zinciri’’ oluşturulacak.
Haber-Foto: Duygu KAYA

393 total views, 2 views today

Top