Haber
Home > Doğaya Saygı > Manavgat’ta Dünya Su Günü Kutlandı

Manavgat’ta Dünya Su Günü Kutlandı

Dünya Su Günü dolayısıyla Manavgat’ta TEMA Vakfı Manavgat şubesi ve Başarı Kolejince cumhuriyet meydanında etkinlik düzenlendi. Ekinliğe Manavgat kaymakamı Nazmi Günlü, TEMA Vakfı Manavgat şube temsilcisi Şenay Malbora, Bahçeşehir koleji müdürü Harun Yılmaz, Başarı Koleji öğretmenleri ve öğrencileri katıldılar.

Kaymakam Günlü yaptığı konuşmada; Ülkemizin su kaynakları çok yeterli değil! Ancak ilçemiz su kaynakları bakımından zengin bir yapıya sahiptir. Ancak su kullanırken tasarruf etmemiz gerekmektedir. dedi TEMA sorumlusu Malbora yaptığı konuşmada; su demek hayat demektir. Sularımızı kullanırken gereksiz kullanım yapmayalım.

Sularımızı kirletmeyelim diyen Malbora, “Ülkemizde suya ilişkin 40’tan fazla yasal düzenleme var. Yasal düzenlemelerin bir su yasası ile tek bir çatı altında toplanması gerekiyor. Türkiye’deki su varlığının korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması için adım atılması gerektiğine inanıyoruz.

Türkiye’de üstün ekosistem yararını koruyacak nitelikteki bir su yasası çıkarılmasının önemine bir kez daha dikkat çekiyoruz. Öte yandan orman alanları için de gereken hassasiyetin gösterilmesini, doğa haklarının gözetilmesini istiyoruz” dedi. Daha sonra Başarı Koleji öğrencileri çeşitli gösterilerde bulundular.

716 total views, 2 views today

Top