Haber
Home > Ekonomi > MASMO’nun Eğitim Seminerleri Devam Ediyor

MASMO’nun Eğitim Seminerleri Devam Ediyor

Manavgat SMMM Odası meslektaş ve stajyerlerine yönelik eğitimlerine tüm hızıyla devam ediyor.

10 Nisan 2017 de İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’n de Manavgat SMMMO tarafından İşkur Teşvikleri ve Sosyal Güvenlik Hukuku Semineri düzenlenmiştir. Seminerde Muhtasar APHB birleştirilmesi, İşçi Özlük Dosyasının hazırlanması, İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı, Ev Hizmetlerinde Çalışanların Sigortalılığı, Vergiden Muaf Kadınlar Hakkında bilgilendirme, Zorunlu BES Uygulamaları,Kadın İstihdamına yönelik Yarım Çalışma Hakkındaki düzenlemeler, İŞKUR Teşvikleri Yararlanma Tablosu ve teşvik detayları hakkında bilgilendirme, Koruyucu Aile Uygulamaları ve 687 Sy. KHK Geçici 17. madde hakkında uygulamalar anlatıldı.

MASMO’ nun İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı ve Eğitimcileri ve Meslek Mensupları ve stajyerleri bir araya getirdiği İşkur Teşvikleri, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Semineri İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Seminerde açılış konuşmasını yapan MASMO Başkanı Nezih Özgenç yoğun katılım dolayısıyla teşekkürlerini sunarken, mevzuattaki değişiklikleri yakından takip eden meslek mensuplarımıza oda faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Konuşmaların ardından, İSMMMO İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Danışmanı SMMM Dr. Gülsüm Öksüzömer Yılmaz ve İSMMMO Eğitmeni Yavuz Kara sunumlarını gerçekleştirdi. İstihdamın teşvik
edilmesi ve kayıt dışı çalışmanın önüne geçilmesi konusunda işkur teşviklerinin çok önemli olduğu ve uygulamaların nasıl gerçekleştiği hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı.

765 total views, 4 views today

Top