Haber
Home > Spor > Avrupa İçin kritik hafta

Avrupa İçin kritik hafta

Paşa’nın Melekleri, Hentbol Bayanlar Türkiye Kupası yarı finalinde Zağnosspor’la karşılaşacak. Maç 3 Mayıs Çarşamba günü Ankara’da, Türkiye Hentbol Federasyonu Salonu’nda oynanacak. Paşa’nın Melekleri, galip gelmesi durumunda 4 Mayıs’ta kupa için final maçına çıkacak.

Hentbol Bayanlar Süper Ligi ve Türkiye Kupası’nda yoluna devam eden Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, Çarşamba Zağnosspor’la kader maçına çıkıyor. Ankara’da Türkiye Hentbol Federasyonu Salonu’nda oynanacak Hentbol Bayanlar Türkiye Kupası yarı final maçında Paşa’nın Melekleri galibiyetten başka bir hedefi yok.
Paşa’nın Melekleri Zağnos’u yenmesi durumunda 4 Mayıs Perşembe Türkiye Kupası final maçına çıkacak. Finalde Paşa’nın Meleklerinin rakibi İzmir Büyükşehir – Yenimahalle Belediyespor maçının galibi olacak.
Antrenör Birol Ünsal, Zağnos’la hem ligde hem de Türkiye Kupası’nda karşılaşacaklarını belirterek, “Avrupa kupalarına katılabilmemiz için en kritik maçlara çıkıyoruz. Takvim nedeniyle antrenman yapamıyoruz. Takımdaki genç oyuncular aralıksız maç oynuyorlar ve çok yorgunlar” dedi.
PLANLAMA HATALARI
Bu kadar önemli maçların üstesinden gelmenin kolay olmadığını belirten Ünsal, Federasyon’un planlama hatalarının takvim sıkışıklığına neden olduğunu söyledi. Ünsal, şöyle konuştu:
“Takımdaki genç oyuncuların bu yorgunluğu Zağnos için bir avantaj. Federasyon’un çok ciddi planlama hatalarını maalesef ensemizde hissediyoruz. Spor bilimine ve hentbolun gerçeklerine aykırı bu uygulamaların faturası yine hentbola olmaktadır. Zağnos takımını yenmek için sahada elimizden geleni yapacağız.”

371 total views, 2 views today

Top