Haber
Home > 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Spor Bayramı > Antalya 19 Mayısı 10 Binlerle Kutladı

Antalya 19 Mayısı 10 Binlerle Kutladı

Antalya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı; Muratpaşa Belediyesi’nin, Cumhuriyet İçin Antalya İçin El Ele Platformu işbirliğinde düzenlediği Fener Alayı ve Onur Akın’ın konserine on binlerce kişi akın etti.

DCIM100MEDIADJI_0007.JPG

Coşku sokaklardan Cumhuriyet Meydanı’na taştı.
Konyaaltı Varyant’ta başlayan fener alayında onbinlerce vatandaş; meşaleler eşliğinde yaklaşık 600 metrelik Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıdı. Antalyalılar evlerinin balkonu ve kaldırımlardan alkışlarla tempo tutarak, yaklaşık 2 kilometre süren fener alayına destek verdi.

Konyaaltı Varyant’tan başlayan fener alayına CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Önay Cankurtaran, CHP Grup Başkenvekili Engin Altay, CHP Parti Meclisi Üyeleri Aykut Erdoğdu, Gürsel Erol, Kadir Gökmen Öğüt, Ali Öztunç, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gülsüm Florinalı, CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de katıldı. Yaklaşık 2 kilometre süren fener alayı ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki Onur Akın’ın konserini yaklaşık 50 bin vatandaş takip etti.

‘Bayramlarımızı kutlamayı sürdüreceğiz’
‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramımız kutlu olsun. Her gün 19 Mayıs her yer Samsun’ diyerek sözlerine başlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kutlamalarda görev alan emniyet mensuplarına teşekkür ederek; “Biz 19 Mayıslar’da, 29 Ekimler’de bu meydanlarda, dünyanın birçok yerinde bu heyecanı yaşıyoruz. Biz dünyanın en önemli savaşını yapan insanların, 19 Mayıs’ta meşaleyi yaktığı günü kutluyoruz. Biz olup bitenlerin olup bitmemiş olması için bayramlarımızı kutlamaya, bu mücadelemizi vermeye, hep birlikte devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Ülkemizin son yıllarda güvensiz bir haline geldiğine işaret eden Başkan Uysal; “Maalesef herkes bir birine şüphe ile bakar oldu. Siyasi çıkarlar uğruna kutuplaştırıldı. Hiç tartışılmaması gereken birçok konu tartışılır halde. Ülkemizde ne kadar sevgisizleştirebilirim? ne kadar çatıştırabilirim? diye düşünen siyasetçilerin etkileri her yerde hissedilir hale geldi” dedi. Başkan Uysal; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığında, meşruti demokrasi, parlamenter düzen ve insan hakları vaadettiğini ve bunların temelini attığını söyledi.

563 total views, 1 views today

Top