Haber
Home > Siyaset > Vatan Partisi Manavgat; İncirlik Üssü Kapatılsın

Vatan Partisi Manavgat; İncirlik Üssü Kapatılsın

VP Vatan Partisi Manavgat ilçe başkanılığında ilçe başkan Ali Yükser, basın toplantısı düzenlendi. Parti ilçe yönetiminin katıldığı basın açıklamasında başkan Yükser, yaptığı açıklamada;
19 Mayıs 1919 da kurtuluş savaşımızın ateşi, Bandırma vapuru ile Samsuna çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kararlılığı ile yakılmıştı. Emperyalizme karşı verdiğimiz ve bağımsız Türkiye cumhuriyetinin kurulması ile taçlanan bu mücadele dünyanın mazlum milletlerinin de özgürleşmesi nin yolunu açmıştır.
Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitlerimize şükranlarımızı sunuyor, bağımsızlığımızı ve cumhuriyetimizi sonuna kadar savunma kararlığımızı bir kez daha ifade ediyoruz.
Değerli basın temsilcileri;
Bu gün de Türkiye, bütünlüğünü koruma mücadelesi vermektedir. Amerika nın önderliğindeki emperyalist güçler , sınırlarımız da PKK terör örgütü ve onların uzantıları ile birlikte ikinci bir İsrail devleti oluşturma gayreti içerisindedirler.
Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bu kukla devleti önlemek amacı ile yaptığı başarılı operasyonlar , ABD nin bütün planlarını yerle bir etmiştir.Ülkemizin verdiği bu haklı mücadele , ne yazık ki ülkemizin içinde bulunan İncirlik Üssün den kalkan uçaklar ile önlenmeye çalışılmakta, mücadele ettiğimiz terör örgütlerine bu üsten silah verilmkte, FTÖ terör örgütü ile birlikte bu üsten kalkan uçaklarla darbeler tezgahlanmaktadır.
Sınırlarımızda ,ülkemize namlularını çevirmiş ABD tankları ve PKK ya hiç gizlemeden verilen ağır silahlar, bugün bir ABD-TÜRKİYE savaşı içinde olduğumuzu göstermektedir. Savaş içerisinde olduğumuz ve güvenliğimizi tehdit eden bir ülkenin üslerinin Türkiye de bulunması kabul edilemez.Bu üsler derhal kapatılarak TSK nın denetimine geçmelidir.
Vatan Partisi olarak, tüm Türkiye de başlattığımız ‘’Vatan bütünlüğü ve güvenliğimiz için İncirlik Üssü ABD ye Kapatılsın ‘’ kampanyasını Manavgat ilçesin de de başlatıyor, halkımızdan, imzaları ve tepkileri ile bize destek vermelerini bekliyoruz. dedi

380 total views, 2 views today

Top