Haber
Home > Hoş Geldin Mübarek Ramazan > MASMO’dan Üyeleri Ve Ailelerine İftar

MASMO’dan Üyeleri Ve Ailelerine İftar

MASMO Manavgat Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası Küçük Şelale Melas tesislerinde üyeleri ve ailelerine iftar yemeği verdi. MASMO başkanı Nezih Özgenç yaptığı konuşmada;

Değerli meslektaşlarım,

13 haziran 1989 yılında yayımlanan meslek yasamızın 28.yılı hepimize kutlu olsun.Bizler camiamızı yalnızca odalarımıza kayıtlı 100 bin meslek mensubu olarak görmüyoruz.Ailelerimiz, kamudaki paydaşlarımız,çalışma arkadaşlarımız ve müşterilerimizle birlikte kocaman bir topluluğuz.

Yıl sonu işlemleri,geçici vergi,gelir vergisi ,kurumlar vergisi ,kos- geb kredileri,iş kur ve istihdam teşvikleri ile birlikte zamana karşı yarıştığımız kış ve bahar aylarını geride bırakırken ailecek bir tatil yapabilme ,kendimize zaman ayırabileceğimiz hayallerini kurduğumuz yaz ayına kavuşmuş bulunmaktayız.Bu zorlu süreçlerde bizleri yalnız bırakmayan ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ailelerimiz ve kendilerine çoğu kere zaman ayıramadığımız çocuklarımızla ne kadar övünsek azdır.

Kaynaşma,paylaşma,yardımlaşma sevgi ve saygının,birlik ve beraberliğimizin pekiştiği,insani değerlerimiz ve merhamet duygusunun ve barışın öne çıktığı mübarek ramazan ayı hepimize hayırlı ve uğurlu olsun.
Dünyada yayımlanan raporlar önümüzdeki yıllar dijitalleşme ,e –ticaret ve bulut teknolojilerinin öne çıkacağı işletmeleri ve kobileri bu teknolojilere hazırlama yine biz mali müşavirlerin öncülüğünde ve katkılarıyla gerçekleşecektir.Meslektaşlarımızın bilgi tecrübelerine katkı yapacak değişen teknolojilere göre daha çok raporlama,danışmanlık konuları olmak üzere eğitimlerimizi planlayarak kendimizi geleceğe planlamalıyız.
79.başkanlar kurulu ve 2.olağanüstü kongremizi başarılı bir şekilde tamamladık.Başkanlar kurulunda ilk oturumda yönetmeliklere son şekilleri verilirken 2.oturumda gelir idaresi yetkililerinin türmobla yapılan müteakip görüşmelerde işletme defterleri ve SMK defteri için hazır beyan sistemini de içeren bir portal çalışmasının son hızla devem ettiği ve bakanlık makamının talimatı olduğu ve hedeflerinin 2018 yılı başında portalın uygulamaya başlamasını hedeflediklerini ifade etmişlerdir.BU AMAÇLA YAPULACAK DÜZENELEMEDE PORTALI KULLANACAK MÜKELLEFLER İÇİN BEYANNAME İMZALATMA ZORUNLULUĞU GETİRİLMESİ VE 3568 SAYILI KANUN UYARINCA RUHSAT ALMAMIŞ KİŞİLERİN ERİŞİMİ KESİNLİKLE MÜMKÜN KILINMAMALIDIR.2 olağanüstü kongremizde 10 yönetmelik ve 1 mecburi meslek kararı içersindeki bir çok madde günümüz gereklerine ve ihtiyaçlarına uygun hale getirildi.
Odamız arsa komisyonu Kaymakamımız sayın Nazmi Günlü’yü ziyaret ederek gelecekte oda binamızı inşa edebileceğimiz arsa tahsisi hakkında görüş alışverişinde bulunduk.Sayın kaymakamımız konu ile ilgili çalışma yaptıracağını ve sonucunu bizlerle paylaşacaklarını dile getirdiler.
Sizlere katkı sağlayacağına inandığımız maya kolejleri ve bilgi hastanesi ile indirim anlaşmaları imzalanmış ayrıca özel Akdeniz hastanesi ile görüşmeler yapılmış önümüzdeki günlerde protokol karşılıklı olarak imzalanacaktır.
Mesleğimizin tanıtımına,vizyon ve misyonuna katkı yapacağına inandığımız dergimizin hazırlıkları devam etmekte olup siz meslektaşlarımızın yazılarınız ve düşüncelerinizle çalışmalara katkı vermenizi bekleriz.
Yönetim olarak bir yılı geride bırakmış bulunmaktayız.Bu süreç içersinde emek ve zamanlarını ortaya koyan tüm kurul ve komisyon üyelerimize,odamız çalışma arkadaşlarımıza ve çalışmalarımıza katılımlarınız ve özverilerinizden dolayı siz meslektaşlarımız ve aday meslektaşlarıma sonsuz teşekkür ederim.
Bu duygu ve düşüncelerle sizin ve ailenizin mübarek ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlar,sağlık,mutluluk ve başarılarla dolu bir gelecek dilerim.
Saygılarımla
Nezih ÖZGENÇ
BAŞKAN

342 total views, 1 views today

Top