Haber
Home > Antalya Haber > 1. Manavgat Kitap Günleri Sergileri Açıldı

1. Manavgat Kitap Günleri Sergileri Açıldı

Manavgat Belediyesi, kentte okuma oranını artırmak, gençler ve çocuklara okumayı sevdirmek amacıyla Kitap Günleri düzenledi.

Manavgat Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği 1. Kitap Günleri, 1-16 Ağustos tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi önünde yapılacak. 1. Manavgat Belediyesi Kitap Günleri, açılışında Manavgat belediye başkanı Şükrü Sözen, başkan vekili Erşan Özden, başkan yardımcıları Sebahat Çevik, Hasan Şimşek, Aydın Öz, Oytun Eylem Doğmuş, MATSO başkanı Ahmet Boztaş, MESO başkanı Hasan Çelik, CHP ilçe başkanı Aliye Çoşar, yazar Şükrü Erbaş ve kitabseverin katılımıyla açıldı.

Başkan Sözen, yaptığı konuşmada; “Okumak medeni toplumların ilerlemesinin ufkunu açan çağdaş bir gelişmedir. AKM’yi yaparken bu düşünceler içerisinde bir duyguya sahiptim. Kültürel açıdan şehrimizdeki tüm eksikleri gidererek modern bir Manavgat düşlüyorum” dedi. 15 gün devam edecek olan Kitap Günleri’nde 35 yayınevi ve 50 seçkin yazar, kitaplarını sergileyerek, okurlarla buluşacak. İmza ve söyleşi günlerinin yanı sıra ünlü yazarların vereceği konferanslarla zenginleştirilecek Kitap Günleri’nde etkinlikler, her akşam Saat 18.00’de başlayacak ve gecenin geç saatlerine kadar devam edecek.

637 total views, 1 views today

Top