Haber
Home > Antalya Haber > Tuğba Özay Manavgat’ta Duyarsız İnsanların Attığı Çöpleri Topladı

Tuğba Özay Manavgat’ta Duyarsız İnsanların Attığı Çöpleri Topladı

Manavgat’ın fahri hemşehrisi ve çiftliği bulunan manken ve halkın sanatçısı ve aynı zamanda çevreci olan Tuğba Özay safarici ve piknikçilerin sağa sola attıkları çöpleri toplayarak isyan etti. Sosyal medyada yaptığı açıklamada; Kimse kusura bakmasın ama pis bir milletiz ..! Gerek İstanbul’da gerek gittiğim gezdiğim yerlerde gözlemlerim bana hep bunu gösteriyor! Vatanı sevmek vatan millet Sakarya demekle , bayrak sallamakla olmuyor ..!

Vatanı sevmek taşını, toprağını, ağacını, tarihi yerlerini korumakla oluyor ..! Fotoğraflarını çektiğim bu yer tabiat harikası Ve aynı zamanda tarihi özellikleri içinde barındıran bir yer ..

Turistin sıkça ziyaret ettiği, her gün safari turların yapıldığı yerler buralar .. ! Ben buraları böyle gördükçe çıldırıyorum ! Manavgat Irmağı’ndan kaç bira şişesi çıkardım inanamazsınız ! Köyün girişinde baktım ki yerler plastik su şişeleriyle dolmuş Ve İnanın kaç gündür görüyordum bakayım dedim yetkililer ya da duyarlı vatandaşlar ! bir şey yapacak mı ! Baktım ki kimse oralı olmuyor aldım elime çöp torbalarını toplayabildiğim kadarını topladım ! İnsanda biraz utanma olur ! İnsanda biraz saygı olur ! İnsanda biraz tabiata karşı sevgi olur ! Kızılderililer ne güzel söylemiş en az 200 yıl önce ” son ağaç kesildikten, son ırmak zehirlendikten, son balık avlandıktan sonra anlayacaksınız paranın asla yenmeyecek bir şey olduğunu ” !! Ah bir de dinden imandan , vatan sevdasından söz etmezler mi gel de çıldırma arkadaş ! Eskilerin sözü vardır ; Aslan yattığı yerden belli olur diye ..! Biz de aslanlık anca birbirimize küstahlık, laf yetiştirme, dedikodu üretme, klavye cengaverliği olmuş artık ..! Yazık çok yazık! Unutmayın; ! Biz doğayı atalarımızdan miras değil, çocuklarımızdan ödünç aldık ..!!! NİHAL TUĞBA ÖZAY

2,559 total views, 1 views today

Top