Haber
Home > Antalya Haber > Köprülü Kanyonda Rezalet

Köprülü Kanyonda Rezalet

Antalya Bölgesine gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından birisi olan Köprülü Kanyon Milli Parkı’nın hali içler acısı. Oysa adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezlerinden olan bölgeyi yılda 500 binin üzerinde turist ziyaret ediyor.

Manavgat’ın sesi gazetesinden aldığımız habere göre; Manavgat’ın Beşkonak mahallesinde bulunan kanyonu ziyaret edenler yaz mevsimi boyunca 14 km.lik parkurda rafting yapıyor unutulmaz anılar yaşıyor. Dünyanın en tehlikesiz rafting yapılabilen parkurlarından biri olarak gösterilen Köprülü Kanyon ne yazık ki sahip olduğu güzellikleri her geçen yıl biraz daha kaybediyor.

Bölgeyi ziyaret eden vatandaşlar, “tesisler gelişi-güzel ve tamamen ranta göre yapılmış, ırmak kirletiliyor. Vatandaşların piknik yaptığı alanlar düzensiz ve pislik içerisinde. Herhangi bir görevli yok. Tuvaletler rezalet. İçerisini b…k götürüyor. Güvenlik yok. Alkol tüketip kendini kaybedenler var ve kimse bu tiplere mani olamıyor. Yetkililerin bölgeyi acilen denetlemesi ve düzenlemesi lazım” dediler.

856 total views, 2 views today

Top